yun

Soulstone Plains – aktualizacja

Nowa strefa PvP stanie się Twoim głównym źródłem Soulstone’ów oraz Moonstone’ów.

Wraz z patchem Silverfrost Mountains do gry zostanie dodany ogromny kontynent i całkowicie nowy content, m. in. nowe strefy, questy oraz instancje. Oprócz tego w grze pojawi się Soulstone Plains, która jest kolejną strefą PvP. Osoby będące w Cerulean Order lub Crimson Legion będą miały możliwość walki dla swojej frakcji i zdobycia pokaźnych nagród.

Soulstone Plains jest strefą przypominającą Misty Woods (z 45 lvl), tyle że jest dostępna na 50 lvl. Każda z frakcji posiada tam swoją bazę operacyjną, chronioną przez własne armie. Na środku znajdują się pola bogate w Soulsone, na których zostały ustawione dwa wielkie świdry żeby mogły je wydobyć.

Na tym terenie walki toczą się przez cały dzień, ale mają różne fazy. Jeśli zabijesz głównego NPC przeciwnej frakcji (Konta dla Cerulean Order lub Suljun dla Crimson Legion) rozpocznie się wydobywanie Soulston’ów. Zaraz po tym, Twoja frakcja przejmie świdry, których będziecie musieli bronić przed pozostałymi graczami i coraz silniejszymi falami przeciwników. Jeśli uda się Wam obronić świdry i wydobyć składniki, będziecie mogli przejść do ostatniej fazy. Za ukończenie jej otrzymacie nagrody.

Soulstone Plains jest głównym źródłem Soulstone i Moonstone, których potrzebujesz do ulepszania swojej broni i akcesoriów. Zabijając NPC oraz graczy przeciwnej frakcji możesz zdobyć Prestige, które możesz wymienić na Faction Contribution Points, buffy do walki oraz Soulstone Pouches. Oprócz tego w tej strefie będziesz miał/a do zrobienia dużo dziennych questów, które dają złoto, doświadczenie, Soulstone oraz Faction Contribution Points.

Gdy do gry zostanie dodany patch Silverfrost Mountains i osiągniesz 50 lvl, Soulstone Plains stanie się codziennym punktem w Twojej podróży przez świat Blade & Soul.


Część questów w Soulstone Plains jest ukryta, dlatego teraz kilka informacji praktycznych.

Zbieranie roślin

Zbierz 25 Prestige Points i udaj się do Cerulean Quartermaster Juyun (znajdziesz go w swoim campie). Kup za nie item o nazwie Cerulean Orders, a następnie zbierz 4 roślinki z Soulstone Plains i oddaj quest.

Zabicie lidera w obozie przeciwników

Aby wykonać następny quest musisz udać się do obozu przeciwnej frakcji i zabić lidera, a następnie podnieść przedmiot który z niego wypadnie. Do ukończenia tego questa przyda Ci się jeszcze kilka osób.

Jak się dostać do campu?

Najłatwiej i najszybciej jest wspiąć się na jedno z drzew, które znajduje się kawałek od ogrodzenia, a następnie wskoczyć do środka.

Ukryte scrolle

Item potrzebny do aktywacji questa wypada randomowo z wszystkich mini bossów, które chodzą po Soulstone Plains. Jak już uda Ci się zdobyć ten przedmiot musisz udać się do obozu przeciwników i podnieść scroll (znajdziesz go w namiotach – będzie leżał na stole).

Pierwsza i druga faza (event)

Questy do tych faz dostaniesz od NPC (w swoim campie). Gdy rozpocznie się pierwsza faza (Capturing) udaj się na środek Soulstone Plains i zabij lidera przeciwnej frakcji. W ten sposób uruchomisz drugą fazę – Mining. Podczas drugiej fazy będziesz musiał/musiała zmierzyć się z trzema terrorami i sześcioma świniami, które będą szarżować na świdry wydobywające Soulstone. Aby zdobyć loot i zaliczyć quest będziesz musiał/a zadać bardzo duży damage.

Pamiętaj o tym, że jeśli przeciwnicy zabiją NPC stojącego obok świdrów event dobiegnie końca i trzeba będzie zacząć wszystko od początku.

Zabicie bossa

Quest na zabicie bossa otrzymasz w campie od NPC. Pod koniec drugiej fazy eventu pojawi się boss i zniszczy świdry. Zabij go, aby zaliczyć ten quest.

Przenoszenie meteorytów

To nie jest daily, tylko zwykły quest który możesz robić tyle razy ile dusza zapragnie. Na mapie znajdują się cztery miejsca, w które uderza meteoryt. Podnieś go, a następnie odnieś do swojej bazy. Pamiętaj, że niosąc go tracisz HP, ale na szczęście w każdej chwili możesz go odłożyć i użyć potki, aby się uleczyć.

Ratowanie rannych

Podobnie jak w przypadku meteorytów – to nie jest daily i można go robić wiele razy w ciągu jednego dnia. Ranni członkowie frakcji będą się pojawiać raz na jakiś czas blisko przeciwnej części Soulstone Plains. Podnieś ich i przenieś do swojego campu.

Buffy na terrorach

Każdy terror posiada nad głową ikonkę, która oznacza jaki buff posiada.

HP recovery – szybko odnawia sobie HP i używa bardzo dużych ataków aoe.

Muszelka – tworzy wokół siebie tarcze, która chroni go przed obrażeniami.

Trucizna – gdy boss Cię uderzy dostaniesz 1 stack trucizny. Gdy będziesz miał 10 stacków, zostaniesz osłabiony/a na 10 sekund.

Wampir – wysysa życie.

Odbicie – otrzymasz damage, gdy zaatakujesz bossa.

Pochodnia – robi bardzo duże aoe na 50%, 30% oraz 10% hp.

Farmienie Soulstone

Zbierz 100 Prestige Points za zabijanie mini bossów oraz mobów na Soulstone Plains. Następnie udaj się do swojego campu i wymień je na torbę z Soulstone. Jeśli masz odpowiednio wysoki rank będziesz mógł/mogła zebrać 250 Prestige Points i wymienić je na większą paczkę Soulstone’ów. Możesz też kupić Soulstone Plains Prestige Points Charm, który zwiększa limit na zbieranie Prestige Points o 300%. Koszt to 2 golda lub 50 Prestige Points.

Podczas drugiej fazy możesz też polować przy świdrach. Wokół nich chodzi maszyna, która wydobywa skały. Jeśli uda Ci się je zebrać dostaniesz 10 Prestige Points.

Na drugą fazę składają się 3 rundy (na każdej stronie), każda runda to świnia + kilka świń, za którymi podąża Terror, a następnie randomowa bestia, m. in. golem, małpa, etc. Uważaj na głównego moba (świenie) gdy da buff sobie i otaczającym go mobom.

Raz na jakiś czas na samym środku pojawia się NPC, za którego zabicie można dostać 7 Prestige Points.

Przyzywanie bossów

Po każdej walce (II faza) na pole zostanie przywołany boss. W zależności od tego czy wygraliśmy poprzednią rundę zostanie przyzwany boss (Defense Squad lub Offense Squad). Quest frakcyjny (nie daily) można ukończyć zabijając tego bossa. Odznaki, które się dostaje za Defense squad boss i Offense squad boss można połączyć i w zamian za nie można otrzymać skrzynkę z różnymi przedmiotami.

Uważaj na dwie świnie, które pojawią się wraz z bossem, ponieważ dają mu buff.


Źródło: link .

6 myśli nt. „Soulstone Plains – aktualizacja”

 1. To jest typowe zabij swoj komputer . Gracze z i3 moga tam isc chyba tylko popatrzeć :P

  Odpowiedz
  1. Smutne, ale prawdziwe. Za jakiś czas powinno tam być mniej ludzi.

   Odpowiedz
  2. Ja jestem posiadaczem i3 i nie narzekam. Gra chodzi płynnie bez ściny nawet przy 200 graczach powyżej Crtl+f i śmigamy dalej. Więc bez paniki.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *