destroyer

Arena 1 vs 1

Sprawdź swoje umiejętności na Arenie PvP

W Blade & Soul możesz walczyć z innymi graczami na wiele różnych sposobów.  Pierwszym z nich jest Open World PvP , a kolejnym jest Arena 1 vs 1.

Po wejściu na Arenę [F9] poziom oraz ekwipunek poszczególnych graczy ulegają wyrównaniu. Przykładowo gracz, który ma 20 poziom i wejdzie na Arenę, dostanie lvl up, tak aby mógł konkurować z graczami, którzy mają maksymalny poziom. Ale jeśli myślisz na poważnie o Arenie powinieneś jak najszybciej osiągnąć maksymalny poziom.

System w Arenie znajdzie Ci przeciwnika, który będzie miał podobne umiejętności (na podstawie rankingu), aby zapewnić jak najbardziej wyrównaną i sprawiedliwą walkę. Jeśli wolisz poćwiczyć swoje umiejętności i nie tracić przy tym rankingu, możesz skorzystać z opcji jaką jest Sparring, którą znajdziesz na dole ekranu. Po kliknięciu w odpowiedni przycisk zostaniesz poproszony/a o podanie nicku przeciwnika. Pamiętaj o tym, że w tym przypadku wielkość liter ma znaczenie.

Gdy system przydzieli Ci przeciwnika, Twoja postać automatycznie zostanie przeniesiona z Lobby na Arenę, gdzie będziesz miał/a 30 sekund na przygotowanie się do walki. W tym czasie możesz zmienić drzewka umiejętności, aby jak najlepiej przygotować się do walki ze swoim przeciwnikiem. Gdy już wybierzesz swoje umiejętności i jesteś gotowy/a do walki wciśnij Shift+F, aby rozpocząć rundę i nie czekać do końca czasu.

Walki na Arenie opierają się na zasadzie „najlepszy z trzech”, czyli wygrywa ten kto pokona swojego przeciwnika dwa razy. Aby wygrać musisz zredukować życie swojego przeciwnika do zera, albo zadać mu jak najwięcej obrażeń w ciągu trwania jednej rundy (3 minuty).

Za wykonywanie codziennych questów oraz za samo PvP będziesz otrzymywać odpowiednią walutę PvP, czyli Zen Beans. Pamiętaj o tym, że za wygraną na Arenie dostaniesz dużo więcej Zen Beans, niż za przegraną. Możesz je wymienić na różne nagrody, takie jak składniki potrzebne do craftingu, ulepszenia umiejętności lub materiałów. Pomimo tego, że Blade & Soul od razu zostanie wypuszczone ze zbalansowaną areną, najlepsze nagrody przyjdą z czasem. Będzie można je zdobyć za Sezony rankingowe, o których podamy więcej informacji po wydaniu oficjalnej gry.
Jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności, wejdź na Arenę już teraz!

Źródło: link .

14 myśli nt. „Arena 1 vs 1”

 1. Czy ranga zdobyta na arenie pvp znika jak się przez jakiś czas nie gra pvp? Nie lubię pvp ale co jakiś czas wchodzę żeby zdobyć kilka zen beans i miałam już 1550 punktów, a po kilku dniach znowu zaczynałam od 1300- tylko fasolki zostały. Jak to jest?

  Odpowiedz
  1. Rangi znikają, ale ze względu na to, że co jakiś czas kończy się sezon i wszystko się zeruje.

   Odpowiedz
 2. Co zrobić jeśli chce powalczyć ze znajomym stawiając na szali swój ranking?(opcja „find room/lobby”) Bo kiedy wpisuje numer lobby znajomego zawsze wyświetla mi komunikat że lobby jest pełne. To jakiś bug, czy ja źle wpisuję numer lobby(brakuje jakiegoś znaku czy coś), bo wpisuje same numery lobby, bo liter nie mogę wpisywać.

  Odpowiedz
  1. Musisz wejść do lobby (F9) i tam wybrać opcję Sparring (lewy dół ekranu), a później wpisujesz nick swojego znajomego. Pamiętaj, że przy wpisywaniu nicku wielkość liter ma znaczenie :)

   opcja sparring

   A i jeszcze jedno – na sparringach ranking się nie zmienia i tak samo nie dostaje się fasolek.

   Odpowiedz
 3. Mi właśnie nie chodzi o sparring, tylko o walkę w której ranking się zmienia i dostaje fasolki.

  Odpowiedz
 4. Szkoda, powinni dodać taka opcję, bo wolał bym powalczyć ze znajomym ryzykując coś(większa presja i motywacja). No i oczywiście zając się sprawą botów i hacków na arenie.

  Odpowiedz
  1. Gdyby wprowadzili taką opcję arena straciłaby jakikolwiek sens. W końcu jedna osoba mogłaby się podkładać drugiej, a co za tym idzie wbicie diamentu byłoby tylko kwestią czasu, a nie umiejętności. Jeśli chodzi o fasolki to boty miałyby istne żniwa, już o graczach nie wspominając.

   Odpowiedz
 5. Dlatego powinni zając się botami. A sparring w którym nic nie dostajesz/ryzykujesz nie motywuje do użycia 100% umiejętności podczas walki, bo nawet jak przegrasz to „i tak nic się nie stanie, to co z tego”. A co do podkładania się to wszystko zależy od mentalności i uczciwości graczy, ja osobiście wyznaję zasadę że hacki/boty/udawanie/podkładanie się itp niczemu nie służą lepiej cieszyć się grą starając się i pewnie wielu graczy tez tak sądzi więc by się nie podkładało, ale sparring mało motywuje do „wyciskania 100%”. A trafienie na znajomego graniczy z cudem bo nigdy na siebie nie trafiliśmy. Ale dzięki za odpowiedź.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *