Bestiariusz

Na świecie jest wiele różnorodnych stworzeń

Nasz świat jest domem dla wielu dziwnych i ciekawych stworzeń. Pomiędzy ludźmi i zwierzętami są Beast Kin (bestie Kin), więc zawsze trzeba pamiętać, aby być ostrożnym i nigdy nie zdezorientować trzecich! Beast Kin nie znoszą być porównywane do ludzi. Dalej poza nimi są Sacred Beasts, starożytne potwory, nawet mistyczne maszyny, które zostały ożywione! Istnieje więcej stworzeń, których jeszcze nie poznaliśmy, ale mądrze jest nauczyć się jak najwięcej o tych, które spotykamy regularnie. Tylko nie oczekuj, że znajdziesz tu wiele uroczych i kudłatych stworów.

ironfang

Automatons – maszyny

Istnieją dziwne stworzenia, które żyją i umierają, ale nie są stworzone z ciała i krwi. Zostały wykute z żelaza, narodziły się z drzew lub wyrzeźbione z samej ziemi. Olbrzymie Ironfang (przypominające lwy) są strażnikami, których można często zobaczyć w towarzystwie Terracotta Soldiers (Terakotowych Wojowników) – jedni i drudzy zostali stworzeni z rudy i gliny. Ludzie stworzyli prostych Training Dummies (manekiny do ćwiczeń) na swoje podobieństwo; nieskomplikowane i człekopodobne zostały wykonane z drewna lub metalu, a ożywione dzięki zastrzykowi z Chi. Jak dotąd to starożytni Naryu byli prawdziwymi mistrzami w tworzeniu Automatons. Kształtowali nieziemskie cuda, które ciągle inspirują rzemieślników do tworzenia ich własnych dziwacznych maszyn wojennych.

Augerites

Te kamienne golemy mogą zostać błędnie wzięte za bezmyślne Automatons, ale jest to dalekie od prawdy. Są tak jakby duchami ziemi, naturalnie kierujące starożytne chi przez ich jądro. Augerites pojawiają się w wielu rozmiarach – niektóre są małe jak kamyki, a kilka jest dużych niczym góry. Są starożytnymi strażnikami ziemi, więc lepiej nie igrać z nimi i nie narażać się na rozgniewanie duchów.

Raptors – drapieżne ptaki

Ach, Raptor’y! Jest to określenie zbiorowe dla szerokiego wyboru drapieżnych ptaków, które zamieszkują każdy zakątek świata. Niektóre wznoszą się w przestworzach jako czujne ptaki drapieżne, gdy pozostałe nielatające Raptor’y przemieszczają się błyskawicznie przez pustynie i góry. Są nawet gadzi kuzyni Raptor’ów, nazywani Scalebeak, którzy są tak samo różnorodne jak ich upierzeni krewni. Wszystkie Raptor’y są terytorialne i brutalne, zazwyczaj nie są prawdziwym zagrożeniem i w związku z tym są popularnym składnikiem w kuchni. Ale kości starożytnych Raptor’ów znalezione na pustyni pokazują, że dorastały one do monstrualnych rozmiarów, a ich skrzydła mogły całkowicie zasłonić słońce… możliwe, że tak wielkie ptaki nadal istnieją gdzieś na świecie?

Undead – nieumarli

Życie nie zawsze kończy się wraz ze śmiercią. Czasami po prostu trwa dalej, niezrażone przez klęskę i rozkład. Podczas, gdy ociągające się dusze zmarłych błąkają się jako nieszkodliwe duchy, zwłoki tchnięte przez Dark Chi powstały jako straszliwy, niemartwy koszmar. Niektórzy pojawili się tam gdzie jątrzy się Dark Chi, jakkolwiek inni są dziełem odrażających ludzkich starań. Krwiożercze Jiangshi są ciągle ubrane w ich strój pogrzebowy, kiedy grasują po ziemi, a Skeletal Soldiers z dawno poległych armii ciągle maszerują przez noc. Powinniśmy współczuć nieumarłym, ponieważ ich istnienie jest torturą samą w sobie. Z odrobiną szczęścia, jakiś zręczny wojownik złoży ich ciało w całość i pozwoli ich duszom wreszcie zaznać spokoju w Spirit Realm.

Dokumo

Spider Queen – Pajęcza Królowa

Tak na prawdę nikt nie jest pewien skąd pojawił się ten starożytny potwór lub jak może trwać i rozwijać się w dzisiejszym świecie, ale nie ma żadnych wątpliwości, że stanowi zagrożenie. Dokumo, Pajęcza Królowa – ogromny, przerażający pajęczak, który czyha głęboko w trzewiach samej ziemi. Z jej gniazda wydostają się armie zwinnych Giant Spiders, zdolnych porwać człowieka w mgnieniu oka i ciągnąć go do jego krzykliwego zgonu. Strzeż się pająków – jeśli zobaczysz jednego, to oznacza tylko jedno, że w pobliżu znajduje się o wiele więcej czekających, aby uderzyć.

Thrashers

Jeśli chcesz zobaczyć przykład prawdziwie wściekłej natury, nie szukaj daleko i spójrz na potworne Thrasher. Te bezwzględne drapieżniki są tak agresywne, że nawet wojownicy ze Snapjaw Tribe szanują ich siłę i uważają ich za godnych przeciwników. Powszechnie olbrzymich rozmiarów, zawsze żądne mięsa i przebiegłe w walce: Trasher’y są drapieżnikami najwyższego szczebla. Niektóre są zdolne do wypluwania toksyn, aby osłabić ich ofiarę, zanim przejdą do miażdżącego kości ataku.

Źródło: link .

Polska strona poświęcona grze Blade & Soul

refresh it on all site pages.