Screenshots_150721_0061

Pojęcie Chi

Siła życiowa i jej wpływ na świat

Chi jest siłą życiową całego wszechświata. Jest nieskończoną siłą, która przepływa przez całą rzeczywistość, łącząc krainy i wszystkie żyjące istoty w swojej rozległości. Niczym woda, chi gromadzi się w wielkich wirach lub wyskakuje z ziemi jak gejzer. Niczym krew, chi istnieje wewnątrz wszystkich żyjących stworzeń i jest niezbędna do ich przetrwania. Pomimo tego, że ta mistyczna oraz niewidzialna energia jest rozpowszechniona w obrębie świata, ciągle jest źle rozumiana przez większość. Uczenie się Windwalk przez manipulowanie czyjąś chi jest czymś co potrafią nawet dzieci. Ale prawdziwe opanowanie tej robiącej wrażenie siły chi może zająć  wiele lat rygorystycznych treningów, skutkujących umiejętnościami, które wykraczają ponad wszelkie rozumienie.

Chi

Często nieco błędnie nazywana „ Pure Chi „, ta dziwna energia napędza i jest napędzana przez wszystkie żyjące stworzenia. Ziemia, powietrze, woda – wszystkie mają chi, która w dużej sile przebiega przez każdy aspekt ich istnienia. Żyjące stworzenia również posiadają chi, które jest bezpośrednio powiązane z ich zdrowiem oraz sprawnością wojskową. Prawdziwi mistrzowie sztuk walki opanowali do perfekcji ich wewnętrzne skupienie, aby wykonywać zachwycające wyczyny i pokazywać nieziemskie moce. Prawie każdy może używać Windwalk, ale tylko kilku posiada szczególne umiejętności (aby ujarzmić przepływ chi na świecie), które są niezbędne do korzystania z Dragon Pulses. Te naturalne źródła chi mogą być manipulowane, pozwalając potężnym mistrzom sztuk walki na zaginanie czasu i przestrzeni oraz pokonywanie dużych odległości w jednej chwili.

Przez lata treningów, mistrzowie sztuk walki rozwinęli unikalne formy walki, które wykorzystują ich chi w nadzwyczajny sposób. Ich ciała utwardzają się przeciwko obrażeniom lub leczą się szybko małą ilością jedzenia i medytacji.  Mogą skierować swoją chi przez zwykłą broń, aby uczynić ją jeszcze bardziej zabójczą, lub połączyć ich własne energie z tymi z naturalnego świata, aby obcować z Familiars lub samymi żywiołami. Niektórzy legendarni wojownicy byli nawet zdolni do przeciwstawienia się samej śmierci dzięki opanowaniu chi. Jeśli są jakieś prawdziwe ograniczenia co do tego, co może być osiągnięte przy pomocy chi, jeszcze ich nie odkryto.

Divine Chi

Poza Earthen Realm spoczywa ukryte Divine Realm, gdzie duchy o czystym sercu i oświecone istoty czuwają nad światem. Ich chi jest nieskazitelne i potężne, niosąc moc, która przetrwała przez wieki. Rodzina królewska ze Stratus Empire zdobyła w starożytnych czasach błogosławieństwo od istot z Divine i tym samym ich potomstwo ma w sobie odrobinę Divine Chi, które przechodzi z pokolenia na pokolenie.

To nie jest moc, którą można łatwo zdobyć. Tylko kilku śmiertelników posiadało energię z Divine Realm, a jeszcze mniej opanowało ją do perfekcji. Ale ci, którzy stali się wystarczająco mądrzy, aby przyjąć Divine Chi, mogli stawić czoła ciemności bez cienia strachu, gdyż nikczemne siły z Dark Realm płonęły niczym podpałka w obliczu takiego blasku.

Dark Chi

Dla każdego światła, jest i cień. Dark Chi jest złowrogą trucizną wyplutą z Dark Realm. Demony rozprzestrzeniły ją gdzie tylko mogły, używając jej bezwzględnej mocy, aby zepsuć zarówno ziemię jak i jej mieszkańców. Wszystko co posiadało w sobie chi zostało narażone na skażenie przez tę odrażającą energię. Zwykli mieszkańcy nie mieli żadnych szans przeciwko tego, ich ciała umarły i przekształciły się w demony. Potężni mistrzowie sztuk walki mogą obronić się przez jakiś czas przed efektami Dark Chi, korzystając z intensywnego skupienia, ale ostatecznie poddadzą się toksycznemu wpływowi, gdy ciemność przedostanie się do ich umysłów. Naprawdę potężne istoty ciągle mogą upaść pod jej wpływem i przekształcić się w przerażające potworności.

Demonic Pacts

Gorsze są te podejrzane dusze, które aktywnie poszukują Dark Chi, przyciągane przez jej kuszące moce. Poprzez skupienie się na ich wściekłości, chciwości oraz pozostałych ziemskich wadach, które trzymają ich z dala od oświecenia, starają się użyć Dark Chi do ich własnych celów. Manipulujące demony szukają tych złych dusz, obiecując im nieśmiertelność lub niekończące się moc, aby mogli dalej rozprzestrzeniać ich chaotyczny wpływ. Rzeczywiście ta zgubna energia daje nieludzką sprawność, ale jest ona tylko tymczasowa. Dark Chi jest jak głodujące zwierzę, które nieuchronnie pożre zarówno ich ciało, jak i duszę, ponieważ dąży do tego, aby pojawić się na wszystkich krainach.

Źródło: link .

Polska strona poświęcona grze Blade & Soul

refresh it on all site pages.