Screenshots_150721_0061

Gemy i przemiana przedmiotów

Zwiększ swoją siłę dzięki crafcie oraz gemom.

Gemy

W Blade & Soul ubrania nie mają najmniejszego wpływu na statystyki postaci, jedynie broń, akcesoria oraz Soul Shield dodają do nich różne bonusy. Ulepszając swoją broń lub znajdując nowe akcesoria bądź części Soul Shield możesz ciągle zwiększać swoją siłę; dodatkowo swoje statystyki możesz zwiększyć poprzez używanie gemów. Lepsze bronie (o wyższej jakości) posiadają miejsca na dodatnie gemów i można w nich umieścić kryształy o różnych kolorach (Ruby – Rubin, Citrine – Cytryn, Sapphire – Szafir, Emerald – Szmaragd, Amethyst – Ametyst, Peridot – Olwin, Diamond – Diament), o różnych poziomach jakości (triangular – trójkąt, square – kwadrat, pentagonal – pięciokąt, hexagonal – sześciokąt), dzięki którym możesz dostosować swoje umiejętności i jeszcze lepiej przygotować postać do walki.

Jeśli do broni dodasz jakiś tradowalny gem, nie będziesz go mógł/mogła sprzedać lub przekazać innemu graczowi. Jednak należy pamiętać, że nie dotyczy to gemów, które są połączone z Twoim kontem – ciągle możesz je przesłać na inną postać.

Jeśli broń na to pozwala, możesz do niej dodać dodatkowe miejsca na gemy przy użyciu Gem Hammer. Pamiętaj, że przy wyciąganiu gemu z broni będziesz musiał/a zapłacić mały podatek. Kolor gemów określa jakie typy statystyk może zwiększyć, podczas gdy ich jakość/kształt określa o ile się zwiększą. Należy pamiętać o tym, że do broni możesz włożyć gemy posiadające różne kolory, dzięki temu zwiększysz różne statystyki.

Przemiana

Przemiana jest odrębnym procesem, który pozwala na używanie składników, które otrzymałeś/aś z rozbijania wysokiej jakości broni, akcesoriów, kostiumów oraz gemów, aby ulepszyć lub stworzyć inne przedmioty. Ciężką decyzją może okazać się to co zrobić z jakimś przedmiotem – czy lepiej go sprzedać u sprzedawcy, umieścić go na aukcji w Auction House, czy rozbić go, aby przemienić otrzymane składniki?

Rozbijane przedmioty Otrzymane składniki
Broń Elemental Powder
Soul Shield Fusion Powder
Gemy Gem Fragments
Akcesoria Jewel Powder
Kostiumy Fabric

Możesz użyć Przemiany (Transmutation), aby połączyć ze sobą tkaniny (fabric) i w ten sposób stworzyć stworzyć Outfit Pouch, który zawierają losowe nagrody. Przemieniając fragmenty gemów (i czasami inne składniki) możesz zrobić Gem Chest, który zawiera losowy gem. Oprócz tego możesz połączyć kilka gemów tego samego typu i dzięki temu otrzymać klejnot o wyższej jakości. Nie można też zapomnieć o specjalnych eventowych przedmiotach, które należy połączyć przy użyciu Przemiany (Transmutation), aby stworzyć nagrodę.

Bądź ostrożny/a, ponieważ niektóre Przemiany mogą zakończyć się niepowodzeniem i zniszczą Twoje składniki.
Oprócz tego warto pamiętać o procesie, który jest podobny do Przemiany (Transmutation), a polega na rozbiciu i fuzji Soul Shield. Po rozbiciu Soul Shield otrzymasz Fusion Powder, który pozwoli Ci na połączenie różnych Soul Shield (oddzielne Soul Shield UI). Po fuzji Soul Shield część, którą poświęcimy zostanie zniszczona, a jedna z jej statystyk zostanie dodana do drugiej części, zwiększając jej statystyki. Dzięki rozbijaniu niepotrzebnych Soul Shield i wykorzystywaniu proszków do ulepszania innych, będziesz mógł jeszcze lepiej dostosować statystyki swojej postaci oraz zwiększyć jej moc.

Źródło: link .

gemy

12 myśli nt. „Gemy i przemiana przedmiotów”

 1. Ciekawy artykuł, ale czy ktoś wie jakie są szanse na pozytywne rozbicie soul shield? Rozwaliłem młotkiem już sporą ilość i z żadnego nie dostałem Fusion Powder tylko same śmieci. Chyba, że robię coś źle, to podpowiedzcie.

  Odpowiedz
  1. Wszystko zależy od itemu, który rozbijasz. Masz większe szanse na dostanie czegoś jeśli rozbijesz niebieski lub fioletowy item.

   Odpowiedz
 2. Na niższym poziomie to jest nie opłacalne ponieważ dostajesz tzw. śmieci, proponował bym rozbijać Soule na minimum 35 lvlu lecz prawdopodobieństwo uzyskania fusion powdera jest większa im większy lvl soula i ranga itemku.

  Odpowiedz
   1. Miałem w opcjach zaznaczoną funkcje która prosiła mnie o podanie rodzaju rozbicia. Niezagłębiałem się w tym temacie i wyłączyłem tą opcje, teraz moge rozbijaci fioletowe przedmioty.

    Odpowiedz
 3. Nie mogę rozbijać nie wiem dlaczego? Pisze The Overlow Inventory already has items in it and cannot be used

  Odpowiedz
   1. A masz zieloną kłódkę na itemach? Jest szansa, że nie odebrałeś wszystkich itemów przy otwieraniu jakiejś skrzynki i stąd problem. Sprawdź ikonki w prawym dolnym rogu czy nie musisz tam czegoś odebrać.

    Odpowiedz
 4. Witam, można powiedzieć że jestem świeży w BNS i wyskakuje z takim pytankiem
  Gdzie tu porzadnie zarobic… Wbilem lv 50 Hm3. A na moim konce jest zaledwie 4g.
  Co prawda podbiłem przedmioty na poziopm taki na jaki pozwoliły mi moje fundusze lecz, wiekszość podbijanych akcesoriów jest strasznie droga potrzeba ogrmonej ilości przedmiotow na które mnie nie stać, ludzie nie chcca brac na Dungeny bo mało Ap… To jak tu się wybić i dorównać innym skoro sam dungena nie zrobie… Prosze o pozytywna odpowiedź z góry dziękuje

  Odpowiedz
  1. Cóż, najłatwiej zarobić na instancjach i robiąc daily. Ewentualnie można się bawić w craft, ale nie wiem co się teraz opłaca :/
   Jeśli chodzi o party na instancje to jest kilka opcji. Zawsze możesz dołączyć do jakiejś gildii lub szukać przez F8. Osobiście nie wywalam z party osób które mają mało AP, bo sama nadrabiam itemami i idę o zakład, że nie jestem jedyna. Jak wyszedł Soul Fighter to dużo osób nie miało „wymaganego AP” i też nie było problemów.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *