Bieżące wydarzenia

Jak świat Blade and Soul wygląda obecnie?

Trenowanie sztuk walki w renomowanej Hongmoon School jest wielkim zaszczytem, jednak mając możliwość trenowania tam ciężko utrzymać kontakt ze światem zewnętrznym. Heaven Reach jest  ustronnym miejscem, w którym odbywają się zajęcia, chociaż możliwe, że odległość od reszty cywilizowanego świata jest tym czego ambitni wojownicy potrzebują, aby udoskonalić ich koncentracje. Jednak nie można oddalać się za daleko od całego świata, ażeby nie stać się obcym we własnym kraju.

Stratus Empire i Talus Dominion

Niestety, wydaje się jakby nigdy nie miałoby być czegoś w rodzaju pokoju  pomiędzy tymi dwoma imperiami. Oba cesarstwa, Stratus Empire poranione na przestrzeni lat przez porażki oraz Talus Dominion szybko rosnące w siłę, skaczą sobie do gardeł. Wygląda na to, że każde z nich szuka sposobu na zmiażdżenie przeciwnika.

Stratus, w swoim zamęcie, patrzy na miejsce gdzie w przeszłości stało Naryu Empire, mając nadzieję na znalezienie zagubionych skarbów lub broni, którą mogliby sobie przywłaszczyć, aby odzyskać ich dawną chwałę. Talus, jak zawsze, postępuje odwrotnie do Stratus idąc ambitnie w stronę przyszłości, planując jak zebrać siły. Potężne maszyny wojenne oraz broń palna rozwinięta ze starożytnych ruin Naryu wzmocniła siły Talus, ale wszyscy obawiają się, że mogli posunąć się za daleko w imię postępu i przynieść nieszczęście na swoje ziemie, tak jak to zrobiło Naryu wiele lat temu.

Walczące Frakcje

Wojna domowa jest tak głęboko zakorzeniona w świecie, że w tym momencie wygląda jakby była smutną rzeczywistością. Istnieje wiele klanów, ale tylko dwa są na tyle potężne, że mniejsze klany niemal potykają się o siebie w swoich staraniach, aby wkraść się w ich łaski. Cerulean Order jest grupą wojowników, która dąży do tego aby na świecie zapanowało prawo,  podczas gdy Crimson Legion wierzy, że to oni powinni sami rządzić  zamiast kłaniać się innym.

Obie frakcje spotykają się tak często na polu bitwy, że w tym momencie niemal wydają się starymi przyjaciółmi, ale nie da się zaprzeczyć zamiłowaniom ich wyznawców, kiedy prowadzą wojnę o wartościowe Soulstones. Potężni mistrzowie sztuk walki są często pytani przez reprezentantów poszczególnych frakcji, mających nadzieję na dołączenie ich, aby wspólnie pokonać pozostałych… Możliwe, że pewnego dnia, Ty również zostaniesz zapytany o założenie doboku.

Blackram Marauders

Od dziesięcioleci ci odrażający piraci byli przyczyną problemów w okolicy Viridian Coast. Nigdy nie chcieli odejść, bez względu na to ile razy byli przebędzani, ale obecnie wygląda na to, że ich liczba zwiększa się. Werbują każdego łajdaka, który zechce podnieść miecz dla nich, więc nie ma się co dziwić, że wśród ich szeregów znajdują się gatunki morskich potworów z Yutay lub najemnicy Pot Dogs.

Dla takiej nędzej bandy, Blackram Marauders rozpoczęli budowę ogromnych statków wojennych, wystarczająco dużych, aby zapewnić dach nad głową całej wiosce. Krążą nawet plotki, że potężny kapitan Hae Mujin i jego cudowna, już śmiercionośna, wnuczka Poharan wracają do regionu… Pytanie, jaki rodzaj intrygi planują, skoro zbierają tak duże siły naraz?

Beast Kin

To nie jest tak, że walki są ograniczone tylko do ludzi. Przeróżne gatunki Beast Kin mają swoje własne problemy, z którymi muszą się zmierzyć ostatnimi czasy.  Ciągle trwały zbrojne zrywy pośród Snapjaw Tribe, podczas gdy Hogliny miały swoich własnych, rzekomych, bojowników o wolność, którzy bez końca nękali wiejskie okolice. Nawet ziemnowodni Ploggles’y są w stanie godnym pożałowania z powodu powstania wewnątrz ich królestwa. Tymczasem Yutay, Pot Dogs oraz Zoraxi Bandits wywołują niekończące się problemy, gdziekolwiek się nie pojawią. Bądź ostrożny kiedy wyruszysz w podróż po świecie, ponieważ nigdy nie wiesz z której strony nadejdzie niebezpieczeństwo.

Jest jeszcze o wiele więcej rzeczy do powiedzenia i zobaczenia… za dużo, aby zdać całą relację za jednym zamachem, naprawdę. Prędzej czy później, musisz po prostu przyjść i zobaczyć to na własne oczy. Świat ma swoje problemy, ale nie martw się, ponieważ dobre i złe części są potrzebne. Koniec końców, to wszystko zależy od honorowych mistrzów sztuk walki, takich jak Ty, aby przywrócić ład na świecie. Więc trenuj ciężko i stań się wojownikiem, z której Hongmoon School będzie dumna! Nie ma żadnych wątpliwości, że dokonasz wielkich rzeczy w przyszłości.

Źródło: link .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polska strona poświęcona grze Blade & Soul

refresh it on all site pages.