Blade Dancer

Podstawy

Dowiedz się więcej o walce w Blade & Soul

Blade & Soul wykorzystuje czynny system walki (action combat system), pozwalając Ci poczuć się jak prawdziwy mistrz sztuk walki. Bycie świadomym swojego otoczenia, poprawne ustawianie się, wiedza kiedy się obronić, kiedy zaatakować oraz wybranie najlepszej odpowiedź na atak przeciwnika jest kluczem do bycia prawdziwym mistrzem swoich umiejętności bojowych.

Celowanie

Aby Twoje ataki miały zamierzoną siłę uderzenia, powinieneś stać twarzą do swojego przeciwnika. Pewne ataki są obszarowe, czyli wszyscy którzy stoją przed Tobą otrzymają obrażenia (o ile są w obszarze działania ataku). Tych ataków możesz używać w dowolnym momencie i każdy kto stoi na Twojej drodze oberwie. Destroyer posiada skill Axe Sweep, który powala każdego kto stoi przed nim:

Pewne umiejętności wymagają celu. Zazwyczaj, aby ich użyć Twój przeciwnik musi stać dokładnie przed Tobą i przede wszystkim znajdować się w zasięgu działania skilli, dzięki temu zostanie zaznaczony. Na zaznaczonym przeciwniku pojawi się odpowiedni kursor (widać go na dole) wraz z informacją o odległości do celu, a na górze ekranu pojawi się baner z jego hp/lvl i nazwą.

Akcja i reakcja

Walka w Blade & Soul zależy tylko i wyłącznie od Twoich zdolności działania i reagowania na konkretne sytuacje. Wiele Twoich umiejętności wojskowych aktywuje się podczas określonych warunków. Pasek skilli, który znajduje się na dole ekranu, pokazuje jakie umiejętności możesz użyć w chwili obecnej. Jednakże ten pasek ciągle się zmienia, pokazując umiejętności, które są dostępne w danym momencie. Pozwala to uzyskać przewagę nad przeciwnikiem.

Aby to lepiej zobrazować posłużę się przykładem. Jeśli ktoś użyje na umiejętności, która Cię powali (jak Destroyer), Twoje umiejętności na pasku zmienią się, dając Ci kilka różnych możliwości na powrót do walki. Jednak musisz być szybki, ponieważ możesz stracić swoją szansę na użycie tych skilli.

W Blade and Soul możesz zablokować i odeprzeć ataki przeciwnika, ale pozostali mistrzowie sztuk walki mogą zrobić dokładnie to samo. Możesz przerwać ich blok, a oni mogą wstrzymać przerwanie blokowania i tak dalej!

Źródło: link .

Polska strona poświęcona grze Blade & Soul

refresh it on all site pages.