Jin dobok

Doboki

Czym jest dobok?

Pierwsza i najważniejsza informacja – w Blade and Soul nie ma czegoś takiego jak typowy „armor”. Zamiast tego mamy dostępne doboki, są one tak jakby kostiumami, które możemy założyć. Po części jest to prawda, jednak mają one również kilka właściwości, o których należy pamiętać. Przede wszystkim nie mają żadnych statystyk, więc możemy założyć to co nam się podoba najbardziej. Dzięki temu na każdym etapie gry nasza postać może wyglądać dokładnie tak jak chcemy. Kolejną ważną rzeczą, jest to, że bez założonego doboka nie zadziałają bopae, czyli nasza postać nie będzie miała żadnych korzyści ze statystyk zawartych na poszczególnych kawałkach układanki. Ma to swoje plusy, bo nikt nie biega w samej bieliźnie ;)

PvP

Powinnam również wspomnieć o jednej i bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie podziale doboków. W Blade and Soul mamy dostępne dwa rodzaje doboków:

  • zwykłe – działają jak zwykłe kostiumy,
  • pvp – pozwalają na atakowanie innych graczy.

W tym miejscu wypadałoby powiedzieć również kilka zdań na temat frakcji. Ogólnie dostępne są dwie frakcje  – niebieska oraz czerwona. Już na 4 lvl zostaniemy poproszeni o wybranie interesującej nas strony i od tego momentu możemy atakować innych ludzi. Oczywiście możemy to zrobić zakładając na siebie dobok frakcyjny.

Niestety w tej grze nie ma czegoś takiego jak „duel”, tzn. jest, ale nie ma do tego specjalnego przycisku/opcji. Możecie zapytać co należy zrobić, aby zrobić  z kimś popularnego „duela”. Odpowiedź jest bardzo prosta – należy założyć dobok należący do przeciwnej frakcji. Tak na dobrą sprawę daje nam to niekończące się możliwości i można się umawiać nie tylko na duele, ale również na 1 vs 3 lub 10 vs 10.

Jak zdobyć?

Część doboków dostaniemy za darmo, część będziemy musieli wymienić za tokeny dostępne w grze (link), a reszta dostępna jest tylko i wyłącznie w sklepie.

Darmowe doboki dostaniemy z:

  • questów,
  • ruletek,
  • dropu.

Jeśli chodzi o doboki pvp to otrzymujemy je zarówno z questów, dropu jak i wymieniamy za tokeny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polska strona poświęcona grze Blade & Soul

refresh it on all site pages.