Mushin

Mushin Tower – piętra 1–7

W odległych czasach, gdy Naryu Empire rządziło całym światem, najwięksi mędrcy stworzyli wieżę tak wysoką, że sięgała nieba. Powstała w jednym celu: jako miejsce do trenowania Mushin’a, spadkobiercy królewskiego rodu Naryu Empire. Tylko poprzez rygorystyczny trening, przeciwko różnorodnym zagrożeniom, Mushin mógł zostać bogiem pośród ludzi, przewyższając wszystkich swoją zdumiewającą sprawnością oraz walecznością. Wojownicy z całego świata gromadzili się przy Mushin Tower, w nadziei że zmierzą się z wyzwaniami jakie oferuje wieża oraz zdobędą prawo do walki z samym Mushin’em.

Po upadku Mushin’a wieża została zamknięta, ale w obliczu zagrożenia przed jakim stanął świat ze strony Jinsoyun, ponownie otworzyła swe wrota. Mistrzowie sztuk walki z całego świata niezwłocznie ruszyli w jej stronę, aby zmierzyć się z wyzwaniami jakie oferuje, przezwyciężyć zagrożenia i udowodnić sobie, że mogą się równać z samym Mushin’em.

Główna Hala

Każdy wojownik zaczyna na samym dole wieży, ale na szczęście parter Mushin Tower jest dobrze wyposażony, pomagając każdemu w przygotowaniu się do żmudnej wędrówki, która na niego czeka. W Mushin Hall znaleźć można unikalnych sprzedawców z rzadkimi przedmiotami, miejsce do ćwiczeń, gdzie każdy może doskonalić swoje umiejętności, a także arenę dla tych, którzy chcą ćwiczyć w przyjacielskich sparringach z osobami na swoim poziomie. Od tego momentu można się tylko piąć w górę! Każdy musi zacząć od pierwszego piętra i wypracować sobie drogę w górę wieży, ale powracający do niej wojownicy mogą opuścić kilka pięter, aby dostać się do wyższych poziomów. Dzięki temu nie muszą marnować czasu na walce z przeciwnikami, których dawno temu przewyższyli.

Siedem śmiercionośnych poziomów

Każde piętro Mushin Tower oferuje unikalne zagrożenie, aby przetestować umiejętności wojownika. W wieży nie da się przeżyć używając tylko brutalnej siły, trzeba znać silne oraz słabe punkty każdej klasy i walczyć z rozwagą zamiast po prostu iść naprzód. Ci którym udało się wejść wyżej będą musieli zmierzyć się ze specjalnymi przeciwnikami, takimi jak Pale Stalker Jiangshi, The Silver Deva, innymi mistrzami sztuk walki (przedstawicielami czołowych klanów) oraz najpotężniejszym szermierzem – Junghado!

Przejście Mushin Tower nie jest łatwe, ale oferuje cenne nagrody i wiedzę, dla tych którzy mają wystarczająco dużo odwagi by stawić jej czoła. Ale Ci, którym to się uda nie powinni spocząć na laurach… dojście na siódme piętro Mushin Tower jest dopiero początkiem.


1 piętro

Na pierwszym piętrze zobaczysz 6 sztandarów (po 3 z każdej strony pokoju). Każdy sztandar oznacza inną klasę i możesz sobie wybrać przeciwnika, z którym chcesz walczyć.

Będziesz musiał/musiała wybrać przeciwnika dwukrotnie.

2 piętro

Na drugim piętrze będziesz musiał/musiała zmierzyć się z inną wersją Golden Deva (znasz tego bossa z pustyni). Wygląda podobnie i ma bardzo podobne ataki. Jeśli uderzy swoim młotem w ziemię, powstanie w tym miejscu ogniste aoe. Jeśli jesteś klasą atakującą z dystansu, postaraj się stać blisko bossa, inaczej będzie na Ciebie skakał uderzając swoim młotkiem.

3 piętro

Po wejściu do pokoju na środku zobaczysz mini bossa oraz kilka grup mobów, które nie złapią aggro o ile do nich nie podejdziesz za blisko. Na tym piętrze będziesz musiał/a pokonać 4 mini bossy (KFM -> gunner -> KFM -> KFM). Skupiaj się na walce z samymi mini bossam i nie przejmuj się mobami, które im towarzyszą. Gdy zabijesz pierwszego mini bossa po 20 sekundach pojawi się kolejny. W tym czasie postaraj się zabić jak najwięcej mobów. Jeśli tego nie zrobisz, przy ostatnim mini bossie wszystkie złapią aggro i najprawdopodobniej zabiją Cię w swoim aoe.

4 piętro

Po wejściu na 4 piętro musisz porozmawiać z NPC (Seductress) i kupić u niego „pill”. Następnie wybierz npc, któremu chcesz ją dać. Wybierając sojusznika pamiętaj o tym, że Forcemaster/Assassin zadają największy dmg, a Blademaster/Kung-Fu Master są tankami. Gdy to zrobisz rozpocznie się walka z Jiangshi. Z pewnością pamiętasz tego bossa, bo nie raz spotykałeś go w grze. Jego ataki nie różnią się zbytnio od pozostałych, ale warto wspomnieć o trzech:

 • duże (czerwone) aoe, które daje kd,
 • atakuje przed sobą pazurami (180 stopni),
 • co pewien czas przyzywa dwie add’y, ale możesz mu to przerwać. Gdy zobaczysz, że podnosi swoje ramiona użyj na nim CC.
5 piętro

W tym pokoju zobaczysz bossa stojącego na środku oraz cztery pomniki. Jeśli staniesz w zielonym aoe dostaniesz buff (w zależności od koloru pomnika):

 • czerwony: crit rate +50% na 30 sekund, +200 additional damage, +50 piercing oraz odnawianie Focus z każdym hitem.
 • zielony: attack power +50, piercing +200,
 • niebieski: crit rate +50%,
 • biały: zwiększona obrona (defense).

Ataki bossa przypominają te, które widziałeś/aś już wcześniej.

6 piętro

Gdy wejdziesz na 6. piętro porozmawiaj z NPC i kup u niego Essence of Life, której użyjesz do zakręcenia kołem fortuny. W ten sposób losujesz sobie przeciwnika. Do „wyboru” jest:

 • Dokumo ze Skittering Tunnels,
 • Ape King Ogong z Hall of Ogong,
 • Azure Core z Brighstone Ruins,
 • Hogdonny z The Pigsty,
 • złota świnia mająca 1 hp.
7 piętro

Na tym piętrze będziesz musiał/a zmierzyć się z Junghado (Blademaster), który nie należy do najprostszych przeciwników. Postaraj się uniknąć wszystkich jego cc oraz combo, ponieważ zadają one bardzo duży dmg. Niestety jedyna rada jakiej mogę udzielić to to, aby nauczyć się jego ataków. Dzięki temu będziesz mógł skupić się na dpsowaniu go, ponieważ posiada on enrage (po 5 minutach nie można go zabić).

Źródło: link .

12 myśli nt. „Mushin Tower – piętra 1–7”

 1. jak można dostać się to tej wierzy może ktoś oświecić?
  Szukam i szukam ale nie mogę się doszukać.

  Odpowiedz
  1. Musisz najpierw zrobić quest w Hogshead Hamlet (npc jest obok tablicy z ogłoszeniami) i wtedy możesz się dostać na wyspę z Mushin Tower.

   Odpowiedz
 2. Również jestem ciekaw.. Wejscie do tego muhsina gdzie sie znajduje?

  Odpowiedz
  1. Musisz najpierw zrobić quest w Hogshead Hamlet (npc jest obok tablicy z ogłoszeniami) i wtedy możesz się dostać na wyspę z Mushin Tower.

   Odpowiedz
 3. Wbiłem na 7 pietro bez wieksYch problemów, ale ten assassin to chyba za wiele jak na net moment

  Odpowiedz
 4. Niezłe hitboxy zrobili w mushin tower, jestem na 100% pewien że jestem poza zasięgiem ataku niektórych bossów, a i tak obrywam, a jak zrobię unik prosto w marker na ziemi to nie obrywam, bo zrobiłem unik ;s;s Ta gra naprawdę z dnia na dzień coraz gorsza.

  Odpowiedz
 5. A ja Force Masterem leżę już na Silver Devie ;/ Macie jakieś porady dla mnie?

  Odpowiedz
  1. Edit. Obejrzałem filmik na yt, dzięki któremu już wiem, jak pokonać tego Bossa. Tylko i tak jestem za słaby, by dalej iść…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *