Screenshots_150716_1091

Gathering

Swoją przygodę ze zbieractwem zaczynamy stosunkowo wcześnie. Tak na dobrą sprawę w Blade & Soul można wyróżnić dwa typy gatheringu. Pierwszy z nich to zbieranie przedmiotów, które są zaznaczone na mapie.

skałki gathering studnia gathering

Możemy to zrobić przy użyciu dwóch itemów – dla skałek korzystamy z Pickaxe , a dla studni są to Jars . Oba te przedmioty możemy wykonać samodzielnie w gildii Merry Potters .

Drugi typ gatheringu bardzo przypomina zwykły crafting . Gdy dotrzemy do Jadestone Village (ok. 15 lvl) możemy porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych gildii i do nich dołączyć. Tak jak to zostało opisane w przewodniku pt.: „ Profesje „.

mapa Jadestone Village

Podczas rozmowy z przedstawicielem danej gildii zostaniemy zapytani czy chcemy do niej dołączyć. Oprócz tego będzie można zapoznać się z krótkim opisem gildii, a także z listą przedmiotów, które można w niej wytwarzać.

gathering

Po dołączeniu do gildii, możemy zacząć „zbierać” różne przedmioty. Aby wyświetlić odpowiednie okienko należy użyć przycisku „L”.

gathering okienko

Na samej górze znajduje się pasek postępu, który informuje nas o posiadanym przez nas poziomie w gatheringu oraz jak dużo brakuje nam do następnego. Poniżej znajduje się ikonka, nazwa oraz opis przedmiotu, który będziemy zbierać. Dalej mamy:

  • time – czas wykonania zamówienia, czyli ile zajmie „zebranie” danego przedmiotu,
  • guild – ilość punków exp, które dostaniemy za gathering,
  • order conditions – warunki zamówienia, czyli to co jest nam potrzebne:
    • guild – informacja na temat wymaganego poziomu gildii,
    • cost – kwota za zebranie itemu.
  • order details – dodatkowe warunki, które pozwolą na zebranie przedmiotu:
    • sample location – lokalizacja „próbki”. W odróżnieniu od craftu, musimy najpierw odnaleźć próbkę danego materiału, aby móc go później zbierać.

Na samym dole znajduje się przycisk („Mail Order”) służący do zamówienia danego przedmiotu. Po upływie określonego czasu, otrzymamy nasz item.

gathering

Polska strona poświęcona grze Blade & Soul

refresh it on all site pages.