Blade Master

Blade Master

Blade Master jest popularną klasą w Blade & Soul z jednego głównego powodu: ich wszechstronności. Tak samo skuteczni zarówno w umiejętnościach ofensywnych jak i zdolnościach defensywnych, są najbardziej uniwersalni* z wszystkich mistrzów sztuk walki.

Większość umiejętności Blade Master’ów jest dostępna w zależności od postawy w jakiej się znajdują: Basic Stance lub Draw Stance. Flock of Blades jest potężną, ale krótkotrwałą techniką, z powiązanymi umiejętnościami, może być użyta w ciągu trwania stance, gdy potrzebujesz silnego wybuchu obrażeń lub obrony.

Gra jako Blade Master

Blade Master skupia się na zadawaniu dwóch typów obrażeń, powstałych z ognia lub piorunów. Nie wszystkie umiejętności wywołują  obrażenia pochodzące od żywiołów, ale te które posiadają taki efekt zadają więcej obrażeń wraz z odpowiednio dobranymi przedmiotami. Skupiając się na budowaniu swojej postaci wokół tych typów obrażeń da wiele korzyści na dłuższą metę, zwłaszcza gdy dojdziesz do end game’owych instancji.

Wszechstronność Blade Master’ów jest również korzystna w party. Typową rolą dla Blade Mastera jest trzymanie bossa, gdy pozostali członkowie grupy wykonują pozostałe zadania. Blade Master przejmuje uwagę bossa przez rozpoczęcie bitwy z umiejętnościami ustawionymi na jak największe obrażenia, następnie przełącza się na bardziej defensywny zestaw umiejętności, dzięki czemu utrzyma uwagę przeciwnika.

W arenie PvP delikatne równoważenie i przełączanie postaw (Stance) jest wręcz niezbędne. Draw Stance i powiązane z nim umiejętności zapewniają dużą liczbę obrażeń; ale jeśli nie jesteś w stanie skutecznie reagować i blokować umiejętności przeciwnika, nie ważne jak duże obrażenia możesz zadać skoro stale jesteś unieruchomiony lub niezdolny do walki z powodu różnych efektów (np. powalenie, oszołomienie).

Zwykłe combo

 1. Block (1)
 2. Cyclone (LMB)
 3. Anklebiter (3)
 4. Breeze (LMB)
 5. Gale (LMB)
 6. Divebomb (F)

 1. Blade Call (V) – Tier 4 Move 2
 2. Lightning Retribution (C) – Tier 3 Move 2
 3. Whirling Scourge (V)
 4. Lightning Draw (4)
 5. Blade Storm (X)
 6. Blitzblade Scourge (Z)

 1. Blindside (Q)
 2. Flicker (LMB)
 3. Honed Slash (RMB)
 4. Blindside (E)
 5. Pierce (RMB) – Tier 3 Move 1
 6. Pierce (RMB) – Tier 3 Move 1
 7. Pierce (RMB) – Tier 3 Move 1

PvP Combo

 1. Rush (2) – Tier 3 Move 1
 2. Take Flight (F) – Tier 2 Move 1
 3. Blade Call (V) – Tier 4 Move 2
 4. Heavenly Dance (RMB)
 5. Soaring Falcon (Z)
 6. Ascend (LMB)
 7. Lightning Retribution (C) – Tier 3 Move 2
 8. Greater Lightning Draw (4) – Tier 5 Move 2
 9. Five Point Strike (3) – Tier 3 Move 1
 10. Rising Eagle (LMB)
 11. Ascend (LMB)
 12. Shoulder Charge (C) – Tier 2 Move 2
 13. Blindside (Q)
 14. Honed Slash (RMB) – Tier 2 Move 1
 15. Flicker (LMB) – Tier 4 Move 2

Źródło: link .

______

* W oryginalnym tekście użyto określenia „jack of all trades”, co po polsku oznacza osobę, która radzi sobie dobrze praktycznie we wszystkim, ale nie jest specjalistą w żadnej dziedzinie.

Polska strona poświęcona grze Blade & Soul

refresh it on all site pages.