Archiwa kategorii: Blade & Soul – zapowiedzi

Head Start – 15 stycznia

Gotowi na dzisiejszy Head Start?

Wszystkie osoby, które zakupiły Founder’s Pack będą mogły rozpocząć swoją przygodę z Blade & Soul już dzisiaj (serwery zostaną uruchomione o 19:00). Pamiętajcie o aktywacji swojego Founder’s Packa na koncie NCSOFT, aby otrzymać wszystkie bonusy.

Jeśli nie będziecie mogli dzisiaj zagrać serdecznie zapraszam do oglądania dwóch streamerów:

 • http://www.twitch.tv/666gac666 ,
 • http://www.twitch.tv/lightnii .

Mam dla Was jeszcze jedną wiadomość – najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości zostanie zorganizowany mały turniej PvP. Udział w nim będzie mógł wziąć każdy :) Więcej informacji na ten temat postaram się podać wkrótce.

Do zobaczenia w grze!

Największe polskie gildie idą na Windrest!

Przed chwilą zakończyło się zebranie Guild Masterów. W głosowaniu udział wzięli przedstawiciele takich gildii jak:

 • Double Edge,
 • IX Kohorta,
 • Nova Society,
 • Royal Legion,
 • Sesame Street.

Niestety przedstawiciele pozostałych gildii nie mogli stawić się na spotkaniu.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

 • Akatsuki – Hao District,
 • Double Edge – Windrest,
 • IX Kohorta – Windrest,
 • Nova Society – Windrest,
 • Royal Legion – Windrest,
 • Sesame Street – Ebon Hall,
 • The Witchers – brak na zebraniu.

Edit: Gildia Akatsuki również idzie na Windrest :)

Nowa klasa w Blade & Soul

Już od jakiegoś czasu wiemy, że nowa klasa będzie hybrydą – połączeniem Kung Fu Mastera z Forcemasterem ( pisałam o tym 30 sierpnia ).


Kilka tygodni przed powyższym trailerem słyszało się plotki o nowej klasie. Ba, NCSoft zrobił nawet krótki trailer, który wskazywał, że do gry zostanie dodana postać mająca dwa pistolety. Wszyscy nastawili się na gunnera, a nową klasą okazała się powyższa hybryda.

W tym momencie NCSoft oficjalnie potwierdził dodanie Gunnera do gry. Czyli w 2016 roku dojdą dwie nowe klasy :)

Więcej informacji wkrótce.

Źródło: link .

Nowy patch na Blade & Soul CN

W listopadzie tego roku Blade & Soul CN obchodzi swoją drugą rocznicę. W związku z tym zostanie dodany nowy patch, a w nim m. in. nowa 24-osobowa instancja – Black Skyscraper, Dawn of Heaven Shattering Island, nowe gemy oraz wiele innych rzeczy.

Lista dodatków i zmian:

 1. Nowa 24-osobowa instancja: Black Skyscraper.
 2. Nowa instancja: Dawn of Heaven Shattering Island.
 3. Zostaną zmodyfikowane nagrody za daily questy.
 4. Zmieni się teleport w Gangryu City.
 5. W Emerald City (nasze Jadestone Village) pojawią się dekoracje urodzinowe.
 6. Z okazji rocznicy zostaną dodane nowe przedmioty do Wyvern Merchant.
 7. Rozpocznie się event, w którym zostanie zwiększona szansa na sukces przy ulepszaniu przedmiotów.
 8. Zostaną dodane specjalne urodzinowe questy oraz nagrody.
 9. Ulepszony zostanie klient gry.
 10. Zmieni się UI.

Poniższe informacje pochodzą z serwera testowego.

Kostiumy

Z okazji drugiej rocznicy B&S do gry zostaną dodane specjalne kostiumy. Zostały one zaprojektowane przez jednego z chińskich graczy na potrzeby konkursu, który odbył się w sierpniu 2015 roku.

Specjalna instancja: Tower of Memory

Z okazji rocznicy zostanie dodana nowa instancja – Tower of Memory. Z wyglądu przypomina Mushin Tower, ale są w niej tylko 3 piętra i wejść do niej może party złożone z sześciu osób.

Pierwsze piętro – Flame Emperor

Trzecie piętro: Zombie King

Za przejście instancji można otrzymać skrzynkę z hepta-gemem oraz nową elemental gem box.

Elemental Gem

Zostaną dodane nowe gemy. Podstawowy gem daje +120 do ataku z żywiołów (elemental attacks).

Gemy te można podzielić na 4 klasy (według ich połysku):

 • +170 elemental attack,
 • +170 elemental attack + 100 HP leech,
 • +170 elemental attack + 8 attack,
 • +170 elemental attack + 122 critical damage.

Gemy te można podzielić na 7 typów:

 • +220 elemental attack,
 • +220 elemental attack + 140 HP leech,
 • +220 elemental attack + 12 attack,
 • +220 elemental attack + 204 critical damage,
 • +220 elemental attack + 12 attack + 204 critical damage,
 • +220 elemental attack + 12 attack + 140 HP leech,
 • +220 elemental attack + 204 crit dmg + 140 HP leech.

Słabsze gemy można rozbić i przekształcić w lepsze.

Szansa na stworzenie lepszego gemu nie wynosi 100%. Aby mieć pewność należy użyć przedmiotu o nazwie Elemental Gem Relic (do kupienia w sklepie).

Nowe pety

Zostaną dodane dwa nowe pety.

Maksymalny poziom petów zostanie zwiększony do 10 (do tej pory pety mogły mieć max. 5 lvl). Jednak zostały zmniejszone bonusowe statystyki, czyli pet na 10 poziomie ma dokładnie te same staty co miał pet na 5 lvl.

Nowa instancja – Black Skyscraper

Do gry zostanie dodana najtrudniejsza instancja – Black Skyscraper. Ostatni boss to Musung (nasz starszy brat), który nas zdradził i został opętany przez władcę demonów.

Źródło: link1 , link2 , link3 , link4 , link5 , link6 , link7 , link8 , link9 .

black skyscraper blade & soul

Arena PvP – event

Chcieliśmy przekazać najświeższe informacje na temat trzeciego weekendu CBT oraz zapowiedzieć event związany z Areną PvP

Zbliża się kolejny (drugi) weekend CBT, a my skupiamy się na Arenie 1 vs 1 . To nie tylko moment, w którym będą się odbywać Mistrzostwa Świata w Korei, ale również chcieliśmy zapowiedzieć nasz event, w którym możecie uczestniczyć.

Mistrzostwa Świata

Podczas, gdy wielkimi krokami zbliżamy się do premiery Blade & Soul na rynku zachodnim, sama gra cieszy się już dużym powodzeniem w Korei, głównie ze względu na eSport. Już 13 i 14 listopada odbędą się tam Mistrzostwa Świata w Blade and Soul, a my wysłaliśmy tam nasz zespół, aby nagrać całe wydarzenie.

Na naszym kanale ( Twitch.tv ) będziemy transmitować na żywo Mistrzostwa Świata z Korei. Cała transmisja rozpocznie się 13 listopada o godzinie 11:45, komentatorami będą DjTechlive, Omeed Dariani oraz Julianne Harty. Z pewnością będzie to niesamowita rywalizacja, dlatego zachęcamy wszystkich do oglądania najlepszych graczy świata, którzy będą walczyć o tytuł Mistrza Świata w Blade & Soul.

Arena PvP – event

Nie tylko możcie oglądać walki profesjonalistów podczas Mistrzostw Świata, ale macie również szansę na walkę z Jaesung Lee – jednym z najlepszych graczy na Arenie w Blade & Soul – którego będziecie mogli wyzwać na pojedynek w czasie trzeciego weekendu CBT.

Już za jakiś czas udostępnimy odpowiedni formularz zgłoszeniowy, dzięki któremu będziecie mogli się zapisać i z odrobiną szczęścia otrzymać możliwość walki z Jaesung o sławę i nagrody. Każda osoba, którą wybierzemy otrzyma frakcyjny T-shirt, a Ci którym uda się pokonać Jaesung’a otrzymają kurtki Blade & Soul z limitowanej edycji. Nagradzamy nie tylko graczy, ale również publiczność, która będzie miała szansę zdobyć tę kurtkę! Cały event będzie transmitowany na oficjalnym kanale Blade and Soul, gdzie będziemy rozdawać nagrody dla osób, którzy będą obstawiać jak poradzą sobie poszczególni gracze. Cały czas będziemy rozdawać klucze do CBT3, a gdy Jaesung zostanie pokonany będziemy dawać Master Founder’s Pack. Nie ważne czy myślisz, że byłbyś w stanie pokonać Jaesung lub nie, powinieneś/powinnaś do nas zajrzeć i obejrzeć te rozgrywki.

Zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w walkach na Arenie 1 vs 1 podczas drugiego weekendu Closed Bety (CBT2), która odbędzie się w dniach 13 – 16 listopada. Dlaczego? Ponieważ ranking z tego tygodnia będzie miał znaczący wpływ podczas przeglądania otrzymanych zgłoszeń. Wybierzemy tylko najlepszych graczy zarówno z Ameryki, jak i Europy, aby stoczyli walkę z Jaesoungiem na zasadzie „najlepszy z trzech”. Stream dla EU rozpocznie się 24 listopada o godz. 19:00, a dla NA 25 listopada o północy naszego czasu.

Czekajcie na dalsze informacje związane z formularzem zgłoszeniowym oraz samym eventem. Jeśli chcecie wziąć w nim udział, powinniście się skupić na walkach na Arenie 1 vs 1 w czasie trwania drugiego weekendu CBT.

EU – aktualizacja

Ciągle pracujemy nad naszymi klientami dla Niemiec oraz Francji, które zostaną wypuszczone podczas czwartego weekendu CBT (rozpocznie się dopiero 11 grudnia). Europejskie serwery będą dostępne już od najbliższego weekendu, czyli CBT2 i każdy kto ma wykupiony Founder’s Pack lub otrzymał zaproszenie do udziału w CBT2, będzie mógł grać korzystając z angielskiego klienta.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, wszystkie postaci z bety otrzymają jednorazową kopię na nowych serwerach EU podczas CBT2, więc każdy powracający gracz EU będzie mógł kontynuować od miejsca, w którym skończył podczas poprzedniego weekendu, ale już na nowych serwerach EU.

„Rozkład jazdy” na wszystkie weekendy CBT

 • Closed Beta 2: 13 – 16 listopada,
 • Closed Beta 3: 24 – 30 listopada,
 • Closed Beta 4: 11 – 14 grudnia,
 • Closed Beta 5: 18 – 21 grudnia.

Źródło: link .

Update na Blade & Soul KR

Koreańska wersja gry Blade & Soul doczekała się kolejnego update’u umiejętności poszczególnych klas. Kilka dni temu (23 września) został dodany kolejny patch, a w nim m. in. nowy skill dla Force Master’a.

Jeśli chodzi o pozostałe klasy i ich umiejętności, nie będę się wdawać w szczegóły. Zmianie uległy głównie cd na poszczególnych skillach oraz ilość zadawanych obrażeń. Niestety w tym momencie nie wiadomo czy powyższy skill Force Master’a będzie dostępny również u nas w CBT.

Krótka informacja dla osób grających na Blade & Soul CN – update ten zostanie dodany w następnym miesiącu.

Źródło: link1 , link2 , link3 .

Doboki i akcesoria – nowości z CN/KR

Tak jak pisałam ostatnio – 24 września planowany jest duży update na chińskim serwerze . Już teraz możecie zobaczyć nowe doboki i akcesoria. Część z nich powinniście kojarzyć z innych serwerów, np. z japońskiego.

Poniższy filmik pokazuje „nowy” system do przechowywania kostiumów. Zobaczycie na nim wszystkie doboki oraz akcesoria, które już od kilku miesięcy są dostępne na wszystkich (wschodnich) serwerach.

akcesoria dobok doboki

Blade & Soul CN – update

Kilka dni temu został zapowiedziany kolejny duży patch, który zostanie dodany do Blade and Soul CN już 24 września.

Story quest i nowe instancje

Story quest zostanie rozwinięty o kolejne rozdziały. Oprócz tego zostaną dodane nowe instancje:

 • 24 osobowa – Black Skyscraper,
 • 4/6 osobowa – Hell Furnace,
 • 4/6 osobowa – Hall of Nightmare,
 • 4/6 osobowa – Temple of Despair.

Tak wygląda jedna z nich:

Nowe pet’y

Zostaną dodane dwa nowe pet’y:

Nowe skiny do broni

Do gry zostaną dodane dwa nowe skiny do broni:

Więcej informacji na temat zmian, które zostaną wprowadzone podam później.

Źródło: link .