blade dancer tapeta

Blade Dancer

Blade Dancer jest prawdziwą hybrydą – łączy w sobie damage i stance od Blade Master’a z nakładaniem buffów oraz walką żywiołami Force Master’a. Jest to klasa dostępna wyłącznie dla rasy Lyn, dlatego może wykorzystać swoją drobną posturę, aby z łatwością wyprowadzać potężne ataki. W związku z tym, że klasa ta cierpi na brak dobrej obrony Blade Master’a oraz cc Force Master’a, opiera się ona głównie na zwrotności przy unikaniu ataków.

Wiatr i Pioruny są dwoma głównymi żywiołowymi, którymi Blade Dancer zadaje damage, a każdy z tych żywiołów łączy się ze szczególnym stance. Draw Stance używa umiejętności z Piorunami, ale polega na krótkim buffie zwanym „Electric Surge”, który generuje Electric Focus zwiększający crit rate i pozwalający na używanie specjalnych umiejętności. Basic Stance posiada umiejętności budujące Wind Focus, który gdy zostanie zużyty, zadaje dodatkowe obrażenia na pewnych umiejętnościach i zwiększa szybkość ataku pozostałych.

Podobnie jak Force Master, Blade Dancer ma również dostęp do Phantom Grip, ale posiada więcej opcji, aby sprawić żeby jego bezbronna ofiara żałowała, że żyje. Wiele z tych umiejętności może zostać użytych tylko raz, ale zadają obrażenia kilkakrotnie w czasie ich trwania.

Gra jako Blade Dancer

Blade Dancer skupia się na zadawaniu dwóch typów obrażeń: elektrycznych (Lightning) oraz wiatru (Wind). Jednak nie wszystkie umiejętności zadają dodatkowe obrażenia od żywiołów. Te które mają taką właściwość będą zadawać jeszcze więcej obrażeń z odpowiednio dobranymi przedmiotami. Jest to istotne dla Blade Dancera, ponieważ w odróżnieniu do Force Mastera nie posiada on jego wszechstronności. Co za tym idzie Blade Dancer musi wybrać czy chce się skupić na umiejętnościach zadających obrażenia z Ligthning, czy z Wind.

Grając w grupie, Blade Dancer jest bardzo solidnym dps’em oraz doskonale sobie radzi z szybkim eliminowaniem pojedynczych przeciwników. Jego  zwrotność oraz szybkość jest również korzystna w sytuacjach, które wymagają bardzo szybkiej reakcji. Jeśli chodzi o zadania na czas Blade Dancer jest bardzo wartościowym członkiem party.

Na Arenie PvP Blade Dancer może zadać ogromne obrażenia, ale z drugiej strony jest ograniczony przez małą ilość życia. Należy pamiętać o tym, że ich zwrotność również posiada swoją cenę, którą jest zarządzanie Focus’em. Zarówno jego główna umiejętność obronna, jak i większość umiejętności atakujących kosztuje bardzo dużo Focus’u. Największym dylematem przed jakim staje Blade Dancer jest to czy zużyć swój Focus na obronę, czy na większe obrażenia. Ci, którym uda się odnaleźć balans pomiędzy obroną i atakiem mogą zdominować Arenę.

Zwykłe Combo

 1. Multislash (2) – Raid Tier 2 Stage 2
 2. Whirling Scourge (Z) – Guardian Tempest Tier 2 Stage 3
 3. Blindside (E)
 4. Sunder (RB) – Tier 3 Stage 2
 5. Rolling Typhoon (F) – Tier 2 Stage 1
 6. Sunder (RB)
 7. Rolling Typhoon (F)

 1. Phantom Grip (4) – Tier 2 Stage 1
 2. Soul Stab (2)
 3. Lightning Rod (F)
 4. Flock of Blades (Z)
 5. Blade Swarm (RB)

 1. Storm Cleave (V) – Dual Strike Tier 3 Stage 3
 2. Flaming Scourge (Z) – Guardian Tempest Tier 4 Stage 3
 3. Lightning Flash (F) – Flash Step Tier 2 Stage 3
 4. Flicker (LMB) – Tier 2 Stage 1
 5. Lightning Flash (F)
 6. Flicker (LMB)
 7. Lightning Flash (F)

PvP Combo

 1. Five Point Strike (X) – Tier 3 Stage 2
 2. Heavenly Dance (RB)
 3. Blitzblade (F)
 4. Ascend (LB)
 5. Lightning Draw (C) – Tier 4 Stage 1
 6. Lightning Strike (RB) – Tier 3 Stage 2
 7. Lightning Flash (F) – Flash Step Tier 3 Stage 2
 8. Flicker (LMB) – Tier 3 Stage 2
 9. Lightning Flash (F)
 10. Flicker (LMB)
 11. Raid (2) – Rush Tier 3 Stage 3
 12. Lightning Flash (F)
 13. Flicker (LMB)
 14. Lightning Flash (F)
 15. Flicker (LMB)
 16. Dual Strike (V) – Tier 3 Stage 2
 17. Take Flight (F)
 18. Rising Eagle (LMB)
 19. Soaring Falcon (1)
 20. Crash (RB)

Źródło: link .

5 myśli nt. „Blade Dancer”

 1. To combo na pvp w przypadku gdy przeciwnik wysypal sie juz z taba zadaje okolo 30k dmg wiec jest lekko smiertelne

  Odpowiedz
  1. Zależy czego potrzebujesz. Ja na swoim tymczasowym mainie mam wszystko pod robienie Moonwater Transformation Stone oraz pod Soul Shield, czyli Merry Potters oraz Soul Wardens.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *