crimson legion dobok

Open World PvP

Wyjaśnienie frakcyjnych funkcji gry

Już na początku swojej przygody przyszli mistrzowie sztuk walki muszą wybrać frakcję, aby wejść do sojuszu.  Poniżej zostaną omówione najważniejsze funkcje gry, których dostarczają frakcje.

PvP & Ty

Cerulean Order i Crimson Legion są rywalami w świecie Blade & Soul, nawet pomimo tego, że dzielą ten sam cel. Gdy po raz pierwszy dołączysz do frakcji, dostaniesz kostium frakcyjny. Założenie tego kostiumu poinformuje pozostałych graczy (w tym członków Twojej frakcji), że jesteś gotowy do walki. Założenie kostiumu frakcyjnego nie tylko oznacza Cię jako osobę, z którą inni mogą walczyć (oczywiście z przeciwnej frakcji), ale również otwiera możliwość zrobienia frakcyjnych daily questów oraz dają dostęp do frakcyjnych teleportów – Windstride ports. Oczywiście należy je najpierw aktywować przez odwiedzenie danej lokalizacji.

Nagrody z Open World PvP

Pokonanie członka przeciwnej frakcji (z odpowiednim levelem) da Ci tymczasową walutę PvP zwaną Prestige Points.

Jeśli pokonasz gracza z przeciwnej frakcji, możesz dostać zgromadzone przez niego Prestige points. Jednak musisz uważać – przeciwnicy mogą zrobić to samo z Tobą!

Punkty Prestige można wymienić na reputację swojej frakcji, itemy lub inne nagrody. Im więcej pokonasz członków przeciwnej frakcji, tym więcej dostaniesz punktów Prestige i będziesz mógł je wymienić na jeszcze więcej reputacji i nagród!

Punkty Prestige gromadzisz i wydajesz w czasie pojedynczej sesji gry; w momencie, gdy zostaniesz pokonany lub zdejmiesz swój kostium frakcyjny stracisz wszystkie pukty Prestige, które zebrałeś i nie wydałeś na reputację lub nagrody. Twoje punkty Prestige zostaną wyzerowane, gdy zmienisz kanał, przeteleportujesz się (użyjesz Windstride), opuścisz strefę (fragment mapy, na którym się znajdujesz) lub grę.

Zaczynasz z Faction Rank 10 i poprzez zdobywanie reputacji, będziesz rozwijać swoją rangę aż do Rank 1. Maksymalną ilość punktów Prestige, którą możesz zebrać zwiększa się wraz z poziomem Faction Rank. Ogólnie możesz zmienić frakcję w każdym momencie, ale jeśli to zrobisz stracisz całą reputację, którą do tej pory zyskałeś i będziesz musiał zacząć od samego początku, czyli Faction Rank 10. Nawet jeśli zechcesz wrócić do pierwszej frakcji będziesz musiał rozpocząć od Rank 10.

Lokalizacje z Open World PvP

Walczące ze sobą frakcje spędzają swój czas głównie na walkach o zasoby. Gdy spojrzysz na poniższą mapę możesz zobaczyć gdzie walczą. Miejsca walk oznaczone są przez użyte symbole frakcyjne.

Jeśli nie lubisz PvP, ale nadal chcesz zdobywać za nie nagrody, powinieneś udać się do obozu PvP, gdzie znajdziesz questy PvP oraz sprzedawców – którzy pozwolą Ci odnaleźć członków frakcji (nie graczy) z którymi będziesz mógł walczyc i otrzymać za ich pokonanie punkty Prestige.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się to któtkie streszczenie na temat kostiumów frakcyjnych oraz nagród za PvP!

Źródło: link .

Polska strona poświęcona grze Blade & Soul

refresh it on all site pages.