Mushin

Historia Jianghu

Historia Earthen Realm jest długa i różnorodna. Wiele zostało utracone, gdy imperia wznosiły się i upadły na przestrzeni wieków; tyrani dążyli to ukształtowania historii do ich własnych zamiarów i całe pokolenia znikały w następstwie wielkich tragedii. Nawet to co nadal pozostało, zebrane w wiele zwojów i ksiąg, zgromadzone razem z wszystkich kontynentów, opowie niepewne historie pozostawiając wiele pytań. Być może jedyne co możemy zrobić to omówić to co mamy i wyciągnąć własne wnioski. Tym duszom pogrążonym w ich własnych sprawach nie można wierzyć, że opowiedzą wszystko dokładnie. Aby znaleźć prawdę ukrytą pośród legend i kłamstw, potrzeba do tego bezstronnej osoby. Pomówmy najpierw o tych kilku potężnych wojownikach, którzy pomogli ukształtować świat, który znamy.

Four Guardians

Ponad tysiąc lat temu od dnia dzisiejszego, Naryu Empire stało na czele całego świata. Wykorzystując mistyczne bogactwa naturalne Soulstone’ów z samego wnętrza ziemi, Naryu stworzyło technologiczny cud, który pozwolił im wybić się i zyskać sławę na skalę światową. Jednak dzisiaj, wszystko co po nich pozostało to na wpół zapomniane ruiny oraz zakopane szczątki ich zdumiewających maszyn. Naryu, w ich aroganckiej dumie, posunęło się za daleko i za głęboko. Energia Soulstone’ów, którą wydobyli w takim nadmiarze zdeformowała ducha kontynentu i luka pomiędzy Dark Realm i Earthen Realm została wypełniona. Dark Chi przeciekło ze złowrogiego Dark Realm, zatruwając świat i uwolniło demony na ludność. Naryu Empire upadło przez ten koszmar i wydawało się jakby sam świat miałby podzielić ten sam los.

Ale Divine Realm nie miało zamiaru siedzieć bezczynnie i oglądać jak śmiertelnicy cierpią pod kontrolą demonicznych najeźdźców. W czasie, gdy mieszkańcy Dark Realm szukali sposobu, aby na stałe otworzyć ścieżkę pomiędzy ich światem i światem śmiertelników w celu podboju, Divine Realm ogłosiło wezwanie do broni. Ze wszystkich istot z Earthen Realm, czterech potężnych mistrzów sztuk walki zostało wybranych to walki przeciwko ciemności. Mushin: Divine Fist (Boska Pięść) i spadkobierca rodu Naryu. Jiwan: Righteous Blade (Ostrze Sprawiedliwości). Iksanun: Realmwalker (Wędrowiec). Hong Sokgyun, najstarszy z Four Guardians i tak potężny, że dzięki swojej mocy zasłużył na tytuł Earthbreaker (Łamacz ziemi). Mówi się, że boskie duchy podarowały tym czterem obrońcom broń o bezgranicznej mocy i nieznanym pochodzeniu: Twilight Edge (Ostrze Zmierzchu). Zostało powiedziane, że broń zmienia swoją postać, dopasowując się do każdego kto nią włada, aby dzięki temu powstrzymać ciemność. Uzbrojeni w Twilight Edge i wzmocnieni przez mistyczne błogosławieństwo z Divine Realm, Four Guardians spotkało się z demonami w pełnej chwały bitwie.

Miło by było powiedzieć, że wszystko poszło dobrze. To, że sprawiedliwość zatriumfowała i ocaliła świat. Ale niestety, sprawy nigdy nie są tak proste i oczywiste. Demony próbowały przywołać ich władce, Dark Lord, do Earthen Realm przez Dark Gate, aby jego potęga mogła zmiażdżyć świat. Mushin, w akcie rozpaczy, dokonał szlachetnego poświęcenia, gdy wskoczył w Dark Gate i zamknął je od środka, pieczętując siebie oraz Dark Lord’a. Pozostali Guardians nie mieli czasu, aby opłakiwać swojego przyjaciela, gdyż walczyli przeciwko pozostałym demonom, ostatecznie oczyszczając na jakiś czas świat ze zła. Jednak ostatecznie, mogli jedynie opóźnić to co nieuniknione. Zepsucie wywołane przez podłe Dark Chi opanowało świat i mogło być powstrzymane jedynie przez jakiś czas.

Stratus Empire

Tak samo jak przemijały stulecia, tak i Four Guardians przeszli do historii, a następnie do legend. Świat się odbudował i nowe imperia powstawały w miejscu, gdzie stało wcześniej Naryu. Stratus Empire zyskało sławę na południowym kontynencie i rozszerzyło swoje wpływy  po całym Earthen Realm. Północny, wschodni i zachodni kontynent były rządzone przez jednego z synów Imperatora, gdy sam Imperator pozostawał na tronie południowego imperium. Jego najmłodszy syn, książę Wan, nie był jeszcze gotowy, aby rządzić i pozostał ze swoim ojcem, ucząc się reguł władzy i dworskości dopóki nie nadejdzie jego czas. Ale ten dzień nadszedł stanowczo za wcześnie, gdy imperatora spotkała przedwczesna śmierć, zmuszając księcia Wan do objęcia tronu przez wzgląd na ludzi.

Od tej pory Stratus Empire było zasypywane przez tragedie i porażki. Starsi bracia imperatora Wan byli zazdrośni o jego rządy w następstwie po ojcu i ubiegali się o obalenie ich własnego brata, każdy z nich myślał, że będzie bardziej odpowiednim kandydatem do rządzenia. Spory i rozruchy w Stratus Empire pozwoliły na powrót toksycznego wpływu Dark Chi, sączącego się do serc ludzi kiedy zwrócili się przeciwko sobie. Pomimo, że dokładna natura  wydarzenia pozostaje nieznana, podobna katastrofa zdarzyła się na wschodnim kontynencie, gdy jego stolica, Highland Central, została najechana przez demony 30 lat temu. Książę Sobu i jego siostra, księżniczka Solaan, zostali zabici w czasie gdy złowrogie siły najechały miasto i zagroziły otwarciem kolejnej Dark Gate. Ale tak jak wcześniej, pozostali Guardians jeszcze raz powstali do ich boskiego obowiązku. Energia Divine Realm utrzymywała ich przez całe wieki i razem z Secred Beasts, jeszcze raz udało im się zapieczętować mroczne siły.  Miasto zostało stracone, ale świat był znowu bezpieczny.

Jednak to nie był koniec problemów Stratus. Imperium w tak osłabionym i chaotycznym stanie, nie było w stanie kontrolować własnej armii. Dezerterzy pojawiali się w samym Stratus, od momentu gdy jeden z jego potężnych generałów, Yunma Kahn, odszedł ze Stratus Empire i założył swoją własną Talus Dominion na wschodzie. We współczesnych czasach, Talus Dominion ze wschodniego kontynentu, szybko urósł w siłę i stał się potęgą, z którą trzeba było się liczyć. Tymczasem Stratus Empire z południowego kontynentu jest kulejącą bestią wydającą swój ostatni oddech. Oba królestwa pozostały wrogami nawet, gdy były pełne rozruchów obywatelskich i korupcji, walczyły ze sobą do gorzkiego końca ,w nieszczęsnym pożądaniu władzy i kontroli.

World Today

Współczesny świat jest zbudowany na kościach upadłych wojowników i prochach zniszczonego życia. Walczące ze sobą frakcje powstały, aby sprzeczać się nad terytorium i zasobami, podczas gdy mniejsze klany wyzyskiwały ludność do ich własnego końca. W tych czasach niezgody, sztuki walki wrosły w populację i wpłynęły na nią; niektórzy jako obrońcy słabych, działający dla ludzi. Sprawiedliwi wojownicy tacy jak Eight Masters zabrali się w grupę, jednocząc ich klany przez wzgląd na niewinnych. Nieobecność Guaridans jest głęboko odczuwana: Jiwan został zamordowany lata temu przez nikczemną Jinsoyun dla Twilight Edge, które dzierżyła. Hong Sokgyun zabił Jinsoyun zanim mogła zabrać mistyczne ostrze, gdy Iksanun został poważnie ranny w walce jaka się wywiązała i wycofał się ze świata na wolność.

Dokąd to wszystko doprowadzi pozostaje niewiadomą. Dark Chi jeszcze raz zaczęło zatruwać świat, ludzie cierpią pod brzemieniem skorumpowanych imperiów i bohaterowie z dawnych czasów nie są zdolni do tego, aby przybyć na ratunek. Być może świat naprawdę zbliża się do końca. A może nowi bohaterowie zbuntują się, stając przeciwko tym zagrożeniom.

Źródło: link .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polska strona poświęcona grze Blade & Soul

refresh it on all site pages.