Screenshots_150719_0001

Bloodshade Harbor

Admiral Hae Mujin pragnie zemścić się za pokonanie jego wnuczki, Vice Admiral Poharan. Hae Mujin jest przywódcą Blackram Marauders i dowodzi swoimi podopiecznymi z Bloodshade Harbor. Wejście do ich bazy operacyjnej jest misją, mającą na celu pozbycie się ich przestępczej działalności z ich własnego terenu. Z pewnością będziesz chciał/a przyprowadzić ze sobą grupę silnych i dzielnych  wojowników, aby poradzić sobie z taką ilością przeciwników.

Screenshots_150719_0171

Podstawowe informacje

Level: 45
Tryb: 6- oraz 4-osobowy
24-osobowa wersja: Nightshade Harbor
Lokalizacja: Moonwater Plains – Blackram Shipyard

Aby wejść do instancji musicie skończyć następujące questy:
 • Invitation from Poharan,
 • Breaking the Chain (Blackram Supply Chain Daily),
 • Wall Dash.
Główne nagrody:
 • nowe bronie i akcesoria (set Pirate) i co najważniejsze – Pirate Bracelet, którą można ulepszać,
 • Bloodshade Soul Shield,
 • Hae Mujin’s Machismo (przedmiot potrzebny do ulepszeń),
 • nowe kostiumy i fryzury – Cobalt Widow i Scarlet Widow,
 • kostium oraz dodatki Hae Mujin.

Bossy w Bloodshade Harbor

Venomous Thrasher

Wypełniony aż po skrzela żrącymi kwasami, ten przeczący grawitacji Thrasher musi być sprowadzany z powrotem na ziemię. Pamiętaj o tym, aby zniszczyć jajka, żeby uniknąć sytuacji bez wyjścia.

Munitions Officer Blood Mane

Powstrzymaj go przed użyciem jego mechanicznych ataków lub znajdziesz się w pierwszym rzędzie do swojego własnego zgonu.

Cobalt Widow i Scarlet Widow

Te bliźniaczki są nierozłącznie ze sobą powiązane i nie możesz skupiać się na zabiciu tylko jednej z nich. Postaraj się zadawać im podobny damage albo pozostaniesz na skraju śmierci, widząc podwójnie.

Admiral Hae Mujin

Musisz unikać jego AoE oraz combo ataków (typowych dla KFM), a także jego „cieni”.

6-osobowa wersja Bloodshade Harbor
(45 lvl, poziom – normalny)

Obie wersje (6- oraz 4-osobowa) Bloodshade Harbor można odblokować dopiero na maksymalnym poziomie (45 lvl). 6-osobowa wersja oferuje graczom content, który wymaga od nich stosunkowo niewielkiej koordynacji. Do instancji możemy dostać się przez portal lub przez opcję Cross Server (F8).
W 6-osobowej wersji będziesz otrzymywać mniejsze obrażenia, zobaczysz wskazówki na temat tego gdzie zaatakuje Twój przeciwnik, sugestie jak unikać obrażeń i będziesz widział/a pasek informujący Cię kiedy najlepiej użyć uniku, aby nie otrzymać obrażeń. Możesz również skorzystać z Dragonblood, którą możesz zdobyć z odpowiednich kolumn dostępnych w instancji. Jeśli zginiesz Dragonblood przywróci Ci całe życie.
Poziom trudności jest dostosowany do grupy 6-osobowej, ale jeśli chcesz możesz spróbować swoich sił w mniejszej grupie. Dzięki temu będziesz miał/a dodatkowe wyzwanie :)
Nagrody jakie możesz zdobyć w 6-osobowej wersji to:
 • Soul Shield,
 • akcesoria,
 • skrzynka, z której możecie dostać broń,
 • przedmioty do craftu.

4-osobowa wersja Bloodshade Harbor
(45 lvl, poziom – trudny)

Tryb 4-osobowy dostępny jest wyłącznie dla osób posiadających maksymalny poziom (45 lvl) i ma zwiększony poziom trudności. W skrócie przeciwnicy zadają więcej obrażeń, nie zobaczysz sygnałów ostrzegawczych przed jakimś atakiem (musisz pamiętać animacje) i nie otrzymasz żadnych sugestii kiedy powinieneś użyć uniku. Oprócz tego bossy posiadają dodatkowe umiejętności, większą ilość hp oraz enrage (po pewnym czasie ich damage się zwiększa i nie da się ich zabić). Nie będziesz mógł też skorzystać z Dragonblood, ale nie zapominaj, że osoby z Twojego party będą Cię mogły wskrzesić (o ile nadal będą żyć). Oczywiście im większy poziom trudności tym lepsze nagrody, a w nich m. in. specjalne kostiumy, akcesoria oraz broń, która wypada bezpośrednio z bossa.

24-osobowa wersja – Nightshade Harbor
(45 lvl, poziom – łatwy)

24-osobowa wersja Bloodshade Harbor to Nightshade Harbor i wejść do niej można tylko poprzez specjalny portal. 24-osobowa wersja tej instancji pozwala kilku grupom graczy wejść w tym samym czasie, aby pokonać ciągle odnawiających się przeciwników i bossy. W związku z tym, że niestety nie możesz użyć opcji Cross Server Dungeon, aby znaleźć ludzi do party, pozostaje Ci skorzystać z Party Finder lub zebrać ludzi sprzed wejścia do instancji. Wejście do Nightshade Harbor w grupie pozwala na szybsze ukończenie wszystkich questów. W momencie, gdy w instancji znajdzie się 24 graczy utworzy się kolejny kanał i nowe osoby będą „wrzucane” na nowy.
Przeciwnicy w Nightshade Harbor mają zwiększone hp, ale zadają dużo mniej obrażeń, dzięki temu każdy kto wejdzie do tej instancji powinien ukończyć ją bez najmniejszych problemów. Jeśli nie masz party, nie przejmuj się – zawsze jest szansa, że znajdziesz grupę w instancji. Każdego dnia otrzymacie quest na zwykłą (6-osobową) wersję, ale oprócz tego dostaniecie kilka questów na 24-osobową instancję. Questy te są idealnym źródłem doświadczenia oraz golda.

Kostiumy

Będziecie mogli zdobyć następujące kostiumy oraz akcesoria:
 • Temptress, Seductress, Cobalt Widow Wig, Cobalt Widow Blindfold, Scarlet Widow Mask
 • kostium Hae Mujin’s Pirate King,  Dark Pirate King (24-osobowa wersja) i Noble of the Sea and Pirate’s Ego.


Kilka informacji praktycznych

Pamiętaj, że przed wejściem do tej instancji musisz nauczyć się biegania po ścianach. Bez tego nie uda Ci się przejść przez nią.

Po wejściu do instancji przeskocz nad mobami i skieruj się na ścianę za nimi. Wejdź jak najwyżej zdołasz i skocz, a następnie skieruj się na północną część platfomy. Znajdziesz tam mini moba, po którego zabiciu odblokujesz przejście dalej. Następnie przebiegnij przez most i zabij strażnika stojącego przed dragon pulse. Przeskocz do następnej części mapy. Biegnij przed siebie, przeskakując ponad mobami, tak aby ich nie zaggrować. Jeśli to Ci się nie uda będziesz musiał/a je zabić. Jeśli uda Ci się przebiec wskocz na skrzynie, a następnie poszybuj do wejścia do pokoju z bossem. Aby otworzyć drzwi musisz zabić strażników stojących przed wejściem.

Venomous Thrasher

Screenshots_150719_0061

Wbiegnij na środek i tam poczekaj na resztę party.

Pierwsza faza jest stosunkowo prosta – jego ataki są powolne i łatwo ich uniknąć. W ciągu około 40 sekund boss cztery razy wykona swoją serię ataków (obrót o 360 stopni, zamachnięcia, gryzienie, itd.), a następnie wskoczy na sufit, przechodząc do drugiej fazy.

Gdy rozpocznie się druga faza na ziemi pojawią się jajka i będziecie mogli podnieść broń. Jeśli w tej fazie nie rozbijecie jajek (mając w dłoni broń podejdź do jajka i wciśnij 1), wyjdą z nich mits, które mają po 100k hp. Z każdego rozbitego jajka wyjdzie chumura dymu, która chroni przed „pluciem” bossa. Od czasu do czasu boss pluje na ziemie kwasem, tworząc plamę trucizny. Wyjdź z niej jak najszybciej.
Podczas tej fazy pojawią się na Twojej postaci zielone bąbelki. Możesz je usunąć wchodząc na jeden z czterech wentylatorów. Po zmyciu trucizny otrzymasz buff do poruszania się oraz ataku na 12 sekund. Jeśli tego nie zrobisz, boss po zeskoczeniu zacznie krzyczeć i zabije Cię na jeden hit.

Po rozbiciu jajek strzelaj do bossa, w ten sposób zejdzie na dół i będziesz mógł/mogła go dpsować. Po krzyku boss wróci do fazy pierwszej.

Jeśli nie zabijecie go na czas odpali się enrage, podczas którego boss będzie krzyczał non stop.

Po zabiciu go przebiegnij pomiędzy mobami i wbiegnij na skrzynki znajdujące się po lewej strony. Pamiętaj, że powinieneś/powinnaś się trzymać środka skrzynek (po lewej i prawej są łucznicy).

Gdy wejdziesz na górę zobaczysz przed sobą takie same skrzynki, leć w ich kierunku i podobnie jak poprzednio wspinaj się na samym środku.

Gdy będziesz na górze, skocz i poszybuj przed siebie, a następnie skręć w prawo. Tuż za rogiem zobaczysz kolejne skzynki i beczkę, za którą powinieneś/powinnaś wylądować.

Gdy wszyscy będą razem, przejdź się po murze znajdującym się z prawej strony. Dzięki temu nie złapiesz aggro od mobów stojących pod skrzynkami. Zabij moba strzegącego wejścia do pokoju z kolejnym bossem.

Blood Mane

Boss ten robi bardzo duży dmg, dlatego walcząc z nim musisz uważać. Co pewien czas będzie mówił „Do not look down on me!” i zacznie ładować swój krzyk (aoe). Będzie tak robił za każdym razem, dlatego bez problemu powinniście przerwać mu wykonywanie tego skilla.

W tym momencie przez pokój będą przelatywać add’y. Poruszają się od jednego końca pokoju do drugiego, zadając damage wszystkiemu co stanie na ich drodze. Dlatego boss powienien znajdować się na środku pomieszczenia, a wiatraki powinny przechodzić również przez niego. Dlaczego? Ponieważ dają mu stacki krwawienia, a co za tym idzie boss będzie szybciej tracił hp. Pomoże Wam to zabić bossa przed jego enrage’m (czas).

Po zabiciu bossa biegnij dalej, możesz przeskoczyć nad mobami, albo je zabić. Przed ścianą ognia zobaczysz kolejnego moba, którego musisz zabić aby przejść dalej.

Scarlet & Cobalt Widow

Podziel swoje party na dwie grupy.

Postarajcie się walczyć z bliźniaczkami na środku, aby przez przypadek nie wykopały Was w ogień. Jeśli chodzi o ich ataki to Scarlet używa ataków ognistych (w tym 360 stopniowe aoe, które daje kd), natomiast Cobalt lodowych (360 aoe, które zamraża). Walka z nimi nie jest trudna o ile ich hp schodzi równomiernie. Gdy jedna z nich ma znacznie mniej hp od drugiej zaczyna się „impreza” i bossy zmieniają swoje ataki. Gdy zabijecie jedną z nich wcześniej, zacznie medytować (około minuty) i w tym czasie musicie zabić drugą. Jeśli nie uda się Wam tego zrobić to pierwsza z nich skończy medytować i wstanie z 40% hp.

Po przejściu przez portal zeskocz na dół i pobiegnij na koniec mostu. Zabij tam jednego moba i cofnij się do tyłu. W miejscu, w którym zeskoczyłeś/zeskoczyłaś bedą się pojawiać fale mobów, które musisz zabić, aby opuścić most i móc przejść dalej.

Ponownie musisz zabić moba stojącego przed drzwiami, aby je otworzyć. Uważajcie przy tym na drewniane kukły, które wybuchają po pewnym czasie (mają nad głowami zegar).

W kolejnym pokoju będziecie musieli zabić dwóch destroyerów. Walcząc z nimi musicie pamiętać o tym, że trzeba z nimi walczyć na dużych kwadratach. W międzyczasie przez środek pokoju będą przelatywać płomienie. Jeśłi nie chcecie być spaleni unikajcie przejść pomiędzy tymi kwadratami. Dodatkowo pamiętajcie, że dwa kwadraty płoną naprzemiennie. Dlatego nie stójcie cały czas na jednym.

Admiral Hae Mujin

Walka z tym bossem nie jest ciężka o ile wie się kiedy unikać jego ataków. Arsenał admirała jest bardzo bogaty i zawiera m. in. duże aoe, małe aoe, doskoki, stunowanie, łapanie przeciwnika, rzucanie nim i wiele innych. Dla osób będących pierwszy raz na tej instancji może to stanowić jako taką trudność. Około 80% Hae Mujin przywołuje swój cień i teraz możecie zabić cień, albo jedna osoba może z nim biegać, podczas gdy reszta dpsuje bossa. Około 50% cień znika i można się skupić na walce z samym bossem. Od tego momentu Hae Mujin będzie wskakiwał na środek pokoju i będzie przywoływał „deszcz aoe”. Na ziemi zobaczycie czerwone okręgi, z których powinniście uciec jak najszybciej. Około 30% ataki te będą wykonywane dużo szybciej. Na zabicie go macie (czas), bo po tym czasie rozpocznie się enrage i już nie będziecie w stanie unikać jego ataków. Jeśli masz problem z unikaniem kółek postaraj się stanąć w narożniku i uleczyć się. Rzadko kiedy w narożnikach pojawiają się te kółka. Zawsze możesz się wspomóc potkami, które dają 10 sekund niewrażliwości na ataki.

Źródło: link .

Admiral Hae Mujin Bloodshade Harbor Cobalt Widow Munitions Officer Blood Mane Scarlet Widow Venomous Thrasher

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *