Screenshots_150716_1221

Instancje

Instancje w Blade & Soul pozwalają graczom na zebranie się i wspólne stawienie czoła niebezpieczeństwu. Bez względu na to czy będziesz chciał/a zdobyć rzadki przedmiot, który jest potrzebny do ulepszenia broni, czy będziesz stawiać czoła codziennym wyzwaniom lub wykonywać normalne zadania, będziesz regularnie wysyłany/a do różnych instancji, aby pokonać jej mieszkańców. Wszystkie instancje zostały podzielone na różne kategorie (według poziomu trudności): normalna (Normal), trudna (Challenging) i bardzo trudna (Heroic).  Te trzy oznaczenia informują jak dobrze powinieneś/powinnaś być przygotowany/a zanim wejdziesz do danej instancji.

Podstawowe 6-osobowe instancje stanowią stosunkowo małe wyzwanie dla dowolnej grupy, ale również pozwalają wejść do nich dowolnej ilości graczy – włączając w to możliwość solowania całej instancji przez graczy, którzy są dobrze przygotowani i pewni siebie. O ile ukończenie normalnej (Normal), a nawet trudnej instancji (Challenging), jest możliwe z niepełną grupą, o tyle bardzo trudne (Heroic) instancje prawie zawsze wymagają pełnego party.

Oprócz tego możemy się natknąć na instancje, które mają wersję 4-osobową. 4-osobowe wersje są oddzielnym i trudniejszym trybem, do którego można się dostać po zmianie party na tryb 4-osobowy (w przeciwieństwie do domyślnego trybu 6-osobowego). Oprócz zwiększenia trudności wynikającej z posiadania mniejszej ilości osób w grupie, bossy zadają dużo więcej obrażeń, posiadają więcej hp oraz mają więcej ataków, których normalnie nie zobaczysz w 6-osobowej wersji. Ten tryb nie pozwala graczom na wskrzeszanie się przy użyciu Dragonblood i większość oznaczeń dotyczących ataków została usunięta. Jednak należy pamiętać, że 4-osobowe instancje posiadają dużo większą szansę na zdobycie rzadkiego przedmiotu i można z nich dostać przedmioty, które nie występują w trybie 6-osobowym.

Aby znaleźć innych graczy do stawienia czoła 6- lub 4-osobowej instancji, możesz skorzystać z opcji Party Finder (przycisk F7 lub możesz użyć Dragon Pillar, który znajduje się przed wejściem do instancji) lub wykorzystać międzyserwerowy system (F8 – Cross-Server Dungeon). Użycie opcji Cross-Server Dungeon przeniesie Cię do lobby, w którym zobaczysz swoją postać stojącą wraz z pozostałymi członkami grupy. Możesz dołączyć sam/a i uzupełnić wolne miejsce w grupie, albo możesz przejść do lobby z innymi ludźmi. Gdy już jesteś w lobby możesz zaznaczyć, które instancje Cię interesują oraz wybrać ich tryb (4- lub 6-osobowy). Po akceptacji gra zacznie Ci szukać innych osób z Twojego regionu, którzy spełniają Twoje kryteria. Pamiętaj, że jeśli jesteś w lobby i szukasz ludzi do party, musisz tam zostać aż do momentu utworzenia grupy. Jednak w tym czasie masz pełny dostęp do czatu oraz Party Finder.

Opcja Party Finder bardziej przypomina tablicę ogłoszeń, na której tworzysz swoje ogłoszenie. Pozostali gracze mogą przeglądać złożone oferty i bardzo łatwo skontaktować się z osobą, które je zamieściła. Party Finder jest dostępny tylko dla osób z tego samego serwera i jak widać jest to bardziej manualny proces. Jednak w związku z tym, że jest to wyszukiwanie wewnątrz serwera, posiada kilka plusów, np. możliwość wchodzenia i wychodzenia z instancji w dowolnym momencie, a także dodawanie nowych osób do grupy, która już rozpoczęła instancję.

W kolejnej części poradnika znajdziecie informacje na temat zawartości instancji, łupach oraz jak poszczególne klasy przyczyniają się do ogólnego sukcesu.

Źródło: link .

instancje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *