Blade and soul

Świat B&S

Earthen Realm jest miejscem cudów, przepełnionym pięknem naturalnego świata i dużą różnorodnością mieszkańców. Śmiertelnicy żyją ramię w ramię z bestiami, duchami oraz niewytłumaczalnymi kreaturami, które narodziły się z mistycznych energii świata. Oczywiście, oprócz każdego wspaniałego zachodu słońca powyżej bujnego lasu, są tutaj również niebezpieczne bagna, gdzie ukryte zagrożenie czai się cierpliwie na nieostrożnego. Tylko nieostrożny ośmieliłby się przemierzyć nieznane ziemie, nie zdając sobie sprawy z potencjalnego zagrożenia.

Viridian Coast

Południowy kontynent jest domem dla najwspanialszych i obfitych regionów świata. Mało jest miejsc, które można porównać do spokojnego Viridian Coast. Od piaszczystych plaż poza malowniczą Bamboo Village, przez niesamowite głębie Gloomdross Forest gdzie błąkają się zjawy, aż do górujących nadmorskich klifów Songshu Isle.

Viridian Coast zasługuje na swoją nazwę ze względu na swoje bujne oraz zielone równiny, przewiewne lasy bambusowe, a także doliny gdzie fragmenty skał unoszą się aż do nieba, osiągając zawrotne wysokości. Jest to dom dla Jadestone Village, tętniącej życiem wspólnoty mieszkającej nad brzegiem jeziora. To tutaj rozwija się biznes tego rejonu, a także znajduje się prestiżowa Hongmoon School, która jest głęboko ukryta w Heaven Reach. Ale oprócz tego całego spokojnego piękna, zawsze czai się zagrożenie ze strony przebiegłych Blackram Marauders czekających, aby uderzyć na niczego nie spodziewające się przybrzeżne miasta, lub niespokojnych duchów nawiedzających Gloomdross Forest.


Cinderlands

Południowy kontynent był swego czasu imponującym sercem cywilizacji, gdzie potężne Naryu Empire było niekwestionowane przez wieki. Naryu Empire stało się polem bitwy, która miała odeprzeć atakujące demony z Dark Realm i było zniszczone w czasie walki Four Guardian przeciwko wielkiej, skażonej energii. Głębokie lasy i rwące rzeki wyschły, zostawiając ogromne pustkowia, gdzie tylko silni i uparci mogą prawdopodobnie przeżyć. Lecz w każdej nie kończącej się pustyni zawsze znajdzie się oaza. Yehara Mirage jest centrum całej aktywności tego regionu, witając podróżnych z bliska jak i z daleka, pozwalając im zaznać odrobiny luksusu pośród spustoszenia z wytrawnym jedzeniem i mocnymi napojami.

Daleko od Scorching Sands, bestialska Jaofang Village leży bezpieczna w swojej dolinie, podczas gdy nie daleko znajduje się Blindeye Bazaar, gdzie podejrzane interesy jeszcze mniej przyjemnych ludzi działają poza prawem. Są nawet pogłoski o grobie samego Mushin’a pochowanego gdzieś pośród ruin Naryu Empire, gdzie skarb przekraczający każde wyobrażenie czeka na zdobycie. To znaczy, jeśli śmiali poszukiwacze przygód będą w stanie najpierw przeżyć brutalnych wojowników Bonemask Tribe, wielkie skorpiony i bandę złodziei grobów, którzy staną na ich drodze.

Moonwater Plains

Po przeżyciu pustynnego skwaru na Cinderlands, odrobina wody daje ulgę! Na wschodnim kontynencie, Moonwater Plains ma  aż nadmiar potężnych rzek, huczących wodospadów oraz ogromnych jezior tak czystych jak bezchmurne niebo. Rozciągające się Lycandi Foothills są domem dla rodowitych mieszkańców regionu, który żyją ramię w ramię z Lynami z Brightstone Village i farmerami z Hogshead Pastures. Wspaniały Sapphire Basin jest domem dla wielu osobliwych gatunków takich jak przypominających żaby Ploggles i brutalnych Hoglin.

Ale cień zawsze czai się w pobliżu: Haunted Necropolis, splamione skażoną energią od jakichś 30 lat, są miejscem gdzie demoniczny wybuch jest bez końca odpierany przez dzielnych Snapjaw Tribe. Wschodni kontynent jest również terytorium Talus Empire, każdy musi podchodzić ostrożnie do wybuchów przemocy, gdzie Talus Army ściera się z rebelianckimi Skyhaven Resistance.

Silverfrost  Mountains

Dalej na północ od wschodniego kontynentu są Skypetal Plains: przepiękne pola falującej trawy i aromatyczne dzikie kwiaty pieszczone przez wiatry znad oceanu. Jest to dom dla Zaiwei, stolicy Talus Dominion, stojącej niczym latarnia bogactwa i mocy wśród hojności natury. Ale jest co miasto bez końca poddawane wyzwaniom przez złodziejski Lumang Syndicate, zdemoralizowany Hao Society i grono potężnych potwórów, którzy nazywają Skypetal Plains swoim domem.

Poza miastem czekają zamrożone góry pełne zdradzieckich wysokości, kąsające burze śnieżne i starożytne świątynie z dawno uśpionymi bogami, czekającymi na ponownie obudzenie. Ale oprócz wszystkich tajemnic i intryg jakie ten region może zaoferować, to właśnie wielka stolica przechowuje najciemniejsze sekrety.

Źródło: link .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polska strona poświęcona grze Blade & Soul

refresh it on all site pages.