Screenshots_150718_0541

Blackram Supply Chain

Zinfiltruj bazę Blackram i przełam ich kontrolę nad Eastern Continent.

Blackram Marauders od wielu lat są klątwą ciążącą nad Earthen Realm. Po tym jak opanowali morze mogą swobodnie terroryzować zarówno imperium Stratus, jak i Talus. Podczas gdy Southern Continent jest terytorium charyzmatycznego kapitana Gwon, wody Eastern Continent służą za dom East Fleet dowodzonych przez pompatycznego admirała Hae Mujin. Ale admirał jest człowiekiem, który przemierza morza z własnych powodów, pozostawiając swoją flotę w rękach jednego z najbardziej przerażających piratów, jakich znał świat.
Pomimo jej młodej i prawdopodobnie dziecięcej natury, Vice Admiral Poharan jest znana w całym Earthen Realm jako prawdziwy dowódca Blackram. Grono potężnych i lojalnych wojowników służy jej jako generałowie i stróże. Jej ideą pluszowych zwierzaków jest para masywnych, krwiożerczych Saberfangów (Lily i Rose), które towarzyszą jej bez względu na to gdzie pójdzie. Oprócz tego, ta mała Marauder nosi ze sobą niszczycielski minigun i potężne ładunki wybuchowe, aby siać spustoszenie wśród tych, którzy ośmielą się rzucić jej wyzwanie.
Jako wnuczka admirała Hae Mujin i nadzorca Blacram Supply Chain, Poharan jest największym (i zarazem najmniejszym) zagrożeniem, z jakim ten region musiał się kiedykolwiek zmierzyć. Wszystko zależy od dzielnych wojowników, którzy zinfiltrują bazę Blackram i przerwą ich kontrolę nad Eastern Continent. Wielu próbowało, ale jak do tej pory, nikomu się to nie udało i wszyscy polegli pod radosnym atakiem Poharan.

Bossy w Blackram/E. Fleet Supply Chain

Gatekeeper Slashimi

Chef Tae Jangum

Barracks Officer Mak Sobo

Vice Admiral Poharan

6-osobowa wersja Blackram Supply Chain
(poziom trudności: normalny)

W czasie levelowania gracze nie raz spotykają się ze standardowymi (6-osobowymi) instancjami. Wymagają one od graczy niewielkiej koordynacji, a najbardziej popularną metodą na wejście do tego typu instancji jest opcja Cross Server Dungeon finder [F8].
W 6-osobowej wersji gracze otrzymują mniejsze obrażenia, widzą wskazówki w którym miejscu boss zaatakuje, sugestie jak uniknąć ataku oraz na ekranie pojawia się pasek, który informuje graczy kiedy należy użyć uniku. ożesz również skorzystać z Dragonblood, którą możesz zdobyć z odpowiednich kolumn dostępnych w instancji. Jeśli zginiesz Dragonblood przywróci Ci całe życie.
Poziom trudności instancji jest dostosowany do pełnej (6-osobowej) grupy, ale istnieje możliwość wejścia do niej z mniejszą ilością osób. Nagrody jakie możecie dostać z 6-osobowej wersji Blackram Supply Chain to Soul Shield, akcesoria, szansa na zdobycie skrzyni z bronią oraz różne materiały, potrzebne do craftu.

4-osobowa wersja Blackram Supply Chain
(poziom trudności: trudny)

4-osobowa wersja instancji jest najtrudniejszą z dostępnych i oferuje znacznie zwiększony poziom trudności. Nie tylko przeciwnicy zadają większe obrażenia, ale również nie zobaczycie obszarów ataków bossa, jak i sugestii czym i kiedy uniknąć ataków. Bossy będą posiadały również dodatkowe umiejętności lub inną kolejność ataków, jak i zwiększoną ilość życia i krótszy czas na enrage. Nie będziecie też mogli skorzystać z Dragonblood, ale nie zapominaj, że osoby z Twojego party będą Cię mogły wskrzesić (o ile nadal będą żyć). Oczywiście im większy poziom trudności tym lepsze nagrody, a w nich m. in. broń (która wypada bezpośrednio z bossa), stroje oraz akcesoria.

24-osobowa wersja E. Fleet Supply Chain
(poziom trudności: łatwy)

24-osobowa wersja Blackram Supply Chain zwana E. Fleet Supply Chain i możesz się do niej dostać bezpośrednio przez portal. Instancja ta pozwala na wejście kilku grupom graczy jednocześnie, aby sprawnie rozprawić się z przeciwnikami i bossami. Nie możesz użyć Cross Server Dungeon finder, dlatego powinieneś skorzystać z Party Finder lub dodać do grupy osoby czekające przed wejściem do instancji. Wejście do E. Fleet Supply Chain w grupie pozwala na szybsze ukończenie wszystkich questów. W momencie, gdy w instancji znajdzie się 24 graczy utworzy się kolejny kanał i nowe osoby będą „wrzucane” na nowy.
Przeciwnicy w E. Fleet Supply Chain mają zwiększone hp, ale zadają dużo mniej obrażeń, dzięki temu każdy kto wejdzie do tej instancji powinien ukończyć ją bez najmniejszych problemów. Jeśli nie masz party, nie przejmuj się – zawsze jest szansa, że znajdziesz grupę w instancji. Każdego dnia otrzymacie quest na zwykłą (6-osobową) wersję, ale oprócz tego dostaniecie kilka questów na 24-osobową instancję. Questy te są idealnym źródłem doświadczenia oraz golda.

Po „krótkim” wstępie, którym było mniej lub bardziej udane tłumaczenie poradnika z oficjalnej strony, zapraszam do zapoznania się z kilkoma bardziej praktycznymi informacjami.

Aby wejść do 4- lub 6-osobowej wersji instancji musicie ukończyć quest (Act 3, Chapter 13) „Commanders Shadow”, dzięki któremu dostaniecie zaproszenie od Poharan. Następnie korzystając z opcji Cross Server Dungeon [F8] możecie się dostać do środka. Jeśli nie posiadacie minimalnej (wymaganej) broni będziecie musieli udać się pod wejście.
Sam quest jest bardzo podobny do E. Fleet Supply Chain (24-osobowej wersji). Różnica polega głównie na tym, że całą instancję robicie „od końca” i nie musicie zabijać wszystkich mobów. Oprócz tego bossy są dużo bardziej wymagające.
Jak się przygotować?
Najważniejszą rzeczą jest bieganie po ścianach, o którym dużo osób nie pamięta. Nie jest to niezbędne do ukończenia instancji, ale może znacznie ułatwić i przyspieszyć całość. O czym przekonacie się za chwilę :)
Gdy wejdziesz do instancji wbiegnij na jedną z wieżyczek (po lewej stronie), następnie przeleć na kolejną i następną. Dzięki temu unikniesz walki z wszystkimi mobami i od razu dostaniesz się do pierwszego bossa.
<< na dniach dorzucę w tym miejscu filmik jak to zrobić >>

Pierwszy boss – Gatekeeper Slashimi

W wersji 6-osobowej możecie skorzystać ze statuy i pobrać Dragonblood, która w razie śmierci przywróci Wam całe HP. Pamiętajcie, że kosztuje ona 1 Naryu Coin.
Gatekeeper Slashimi ma do pomocy dwa moby, z którymi możecie sobie poradzić na wiele różnych sposobów, m. in.:
  • jedna osoba z teamu może je tankować, np. Summoner lub Blade master,
  • zabijcie je najpierw korzystając z AOE i następnie zaatakujcie bossa,
  • możecie zabić moby pojedynczo, czyli uśpić jednego i zabić drugiego,
  • do końca rozgrywki możecie je usypiać i zabić dopiero po pokonaniu bossa.
Pamiętajcie, że moby te robią wokół siebie AOE, które zadaje duży damage i lepiej go unikać. Przed wykonaniem tego ataku „płaszczki” robią się granatowe i „unoszą do góry”.

Walka z samym bossem może zostać podzielona na dwie fazy

Podczas pierwszej fazy Slashimi będzie używał różnych ataków:
  • 360° AOE (mały zasięg),
  • zwykłe ataki,
  • podwójne uderzenie i jeśli uda mu się kogoś uderzyć, osoba ta (przy drugim ciosie) zostanie odrzucona do tyłu.
Druga faza rozpoczyna się w momencie, gdy Slashimi wykonuje duże czerwone AOE, unosi się, zanurza w wodzie i wynurza. Jeśli do tej pory nie zabiliście mobów to zobaczycie, że podczas tej fazy przewracają się na plecy i nic nie robią.
Ataki podczas drugiej fazy:
  • strzelanie wodą – w tym momence Slashimi wystrzeli cztery wodne pociski. Możesz uniknąć tych ataków korzystając, np. z bloku. Jeśli macie w party Summonera, Assassina lub Force Mastera możecie schować się pod ich „tarczami”. Summoner w tym momencie może skorzystać ze skilla Petal Storm, Assassin z Smoke Screen, a Force Master z Divine Veil.
  • „gotowanie” wody – podczas tego ataku Slashimi gotuje wodę w całym basenie i jeśli nie uda Ci się uniknąć tego ataku, dostaniesz 3 dość bolesne uderzenia. Dobrze mieć w party Summonera lub Force Mastera, ponieważ Force Master może zamrozić wszystkie osoby w party (korzystając z Frost Sheath), a Summoner może użyć w odpowiednim momencie Seed Shroud i ochronić swoje party.
  • szarża – po gotowaniu wody, Slashimi zacznie szarżować poprzez cały teren. Aby go zatrzymać musicie użyć bloku, gdy na Was dashuje. Po skutecznym zatrzymaniu go przejdzie ponownie do fazy pierwszej.
Pamiętajcie o tym, że Slashimi ma enrage, który aktywuje się po trzech seriach. Po tym czasie (3x 1 + 2 faza) nie dacie rady go zabić i będziecie musieli rozpocząć walkę od nowa.
Gdy uda się Wam pokonać Gatekeeper Slashimi, omińcie wszystkie moby i skoczcie z końcówki pomostu. Pamiętajcie, że musicie się dobrze wybić, aby dolecieć na drugą część mapy. Gdy uda się Wam wylądować, biegnijcie dalej i nie atakujcie mobów. Na tym obszarze musicie zabić 3 mini bossy, aby otworzyć drzwi do kolejnej części mapy.

Drugi boss – Chef Tae Jangum (Assassin)

Jej ataki obejmują:
  • bombę (trucizna),
  • Poison Breath – pamiętajcie, aby nie stać w jej truciźnie, ponieważ nabijecie w ten sposób stacki, co może być dość bolesne,
  • Lotus Fury – całkiem spory dmg i do tego stunuje ostanią uderzoną osobę.
  • Decoy – jeśli uderzysz ją podczas „decoy” (skill assassina – counter) użyje na kimś innego skilla – Heart Stab,
  • Time Bomb – jedna osoba z party otrzyma debuff o nazwie „Time Bomb” (w plecy będzie miała wbity lont), który po kilku sekundach wybucha zadając duże obrażenia. Jeśli masz na sobie bombę postaraj się odsunąć od pozostałych graczy. Jeśli chcecie uniknąć tego ataku musicie użyć np. SS w momencie, gdy Wasz ekran zrobi się biały.
  • od czasu do czasu po bokach pokoju będą się pojawiać miny i dlatego powinniście tankować bossa na środku pomieszczenia. Im dłużej będzie trwała walka, tym więcej będzie min.
  • pod koniec przywoła do pomocy jednego moba, którego najlepiej tankować z dala od grupy lub uśpić.
Jeśli Wasz damage nie jest wystarczający Chef Tae Jangum może bardzo szybko odzyskiwać HP. W takim przypadku pamiętajcie, aby stackować na niej trucizny/krwawienie i wszystkie inne efekty, które zadają dodatkowe obrażenia.
Po zabiciu jej biegnijcie przed siebie, aż dotrzecie do „ślepego zaułku”, w którym zobaczycie sporo drzwi. Za jednymi z nich będzie kolejny boss – Mark Sobo.

Trzeci boss – Mark Sobo (Force Master)

Jego ataki obejmują:
  • 360° czerwone AOE – zadaje duży dmg i dodatkowo daje kd,
  • 360° ogniste AOE, które zadaje spory dmg,
  • od czasu do czasu rzuca małą kulę ognia,
  • ognista rozpadlina, która po pewnym czasie wybucha zadając dmg.
  • gdy będzie miał mało HP przywoła moba, którego najlepiej tankować oddzielnie lub uśpić.
Tak czy owak, boss ten nie jest specjalnie wymagający i jeśli uda się Wam uniknąć jego obszarówek wszystko powinno pójść bardzo gładko. Po zabiciu go przebiegnijcie wprost do ostatniego bossa – Poharan. Pamiętajcie, aby i tym razem nic nie atakować.

Ostatni boss – Poharan

Walkę z tym bossem można podzielić na trzy fazy.
Pierwsza faza:
  • ataki, które wyrzucają gracza w powietrze. Można ich uniknąć korzystając np. z SS. Jeśli nie uda Ci się uniknąć tego ataku, Poharan wykona obszarowy atak, który zadaje dużo obrażeń. Osoby z party mogą przerwać jej skill jeśli użyją w odpowiednim momencie kd.
  • obszarowy ogień – Poharan skacze na środek pokoju i strzela w ziemię. Od środka rozejdzie się fala ognia i później zacznie wracać do środka. Można uniknąć tego uciekając pod ścianę pokoju lub robiąc unik w odpowiednim momencie.
  • atak na dużą odległość (można go uniknąć), który jeśli okaże się celny wywoła daze.
  • strzelanie granatami – Poharan strzela w osobę mającą aggro 4 razy.
Druga faza rozpoczyna się po tym jak Poharan użyje dwukrotnie „obszarowego ognia” (wybaczcie mało fachowe słownictwo, ale nie wiem jak to inaczej wyjaśnić). Ataki jakie wykonuje podczas tej fazy:
  • zamrożenie – Poharan skoczy na środek pokoju i w tym momencie zacznie ładować swój lodowy atak. Podczas tej fazy jedna osoba z party musi podbiec do jednej z dwóch dźwigni i ją przestawić, aktywując w ten sposób wentylatory. Aby uniknąć zamrożenia wszystkie osoby powinny stanąć na wentylatorach.
  • atak granatami – Poharan zacznie rzucać granatami w osobę, która ma na sobie aggro. Granaty te zostawią po sobie AOE, które zadaje spory dmg. Jeśli wentylator na którym stoisz jest „wypełniony” ogniem pobiegnij do innego.
Trzecia faza zaczyna się w momencie gdy Poharan ma około 40% HP. W tym momencie Poharan przywołuje do siebie dwa Saberfangi (Lily i Rose), które powinniście zabić lub tankować. W tej fazie występują również fazy 1 i 2.
<< za kilka  dni zamieszczę kilka filmików instruktażowych :) >>

Źródło: link .

Admiral Hae Mujin blackram marauders blackram supply chain e. fleet supply chain Hae Mujin poharan Vice Admiral Poharan

3 myśli nt. „Blackram Supply Chain”

  1. Na który level jest ta instancja??? Chce zdobyć te włosy (czarno-białe) ale nie mogę wejść na dunga ani go dobierać…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *